Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pasieniečiai prisijungė prie socialinio projekto „Vaikų svajonės“ bei nutarė išpildyti atsitiktinai pasirinkto vaiko svajonę.

Projektas „Vaikų svajonės“ pradėtas 2010 m. kaip savanoriška veikla, siekiant išpildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Šis projektas – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones.

Vienam iš Druskininkų pasienio užkardos pareigūnui kilus minčiai sudalyvauti akcijoje ir pasiūlius savo kolegoms šią idėją įgyvendinti kartu, tam abejingų neliko. Todėl vėlų lapkričio penktadienio vakarą, po tarnybos pasieniečiai aplankė Viečiūnų bendruomenės Savarankiško gyvenimo namuose su mama gyvenantį Gytį, kuris turėjo gana paprastą ir žmogišką svajonę – turėti žieminius batus, su kuriais  jis braidydamas po sniegą nesušaltų ir nesušlaptų kojų.


Gytis labai laukė to jaudinančio momento, kada jo svajonė išsipildys bet jis nežinojo, kad pas jį atvyksta pasieniečiai. Beje, labai jautrią žinią teko išgirsti ir pasieniečiams, kai Gyčio mama pasakė, kad jo tėtis irgi yra buvęs pasienietis, o seniau tarnaujantys pasieniečiai jį pažinojo ir yra dirbę kartu, tik jo jau nėra gyvųjų tarpe.

Gyčio svajonė išsipildė, nes jis dovanų gavo šiltus ir drėgmei atsparius batus bei to ko ir nesitikėjo - sportinius batelius, saldumynų ir suvenyrų su VSAT simbolika.

Atsisveikindamas Gytis prasitarė, kad jis svajoja irgi būti pasieniečiu, o svajonės pildosi…

Pasieniečiai taip pat gavo dovaną aplankant šią šeimą-geras emocijas, dvasinį praturtėjimą ir suvokimą, kad žmogus laimingas kai jo širdis džiaugiasi.

Taip pat norinčius ir galinčius išpildyti vaikų svajones kviečiame prisijungti prie šio projekto. Vaikų svajonių surasite adresu –www.vaikusvajones.lt   (galima pasirinkti pagal savivaldybę).