Pagaliau baigėsi Corona visuru apimti LR Seimo rinkimai. Tikimės, jog prasidės darbai ir viskas bus daug konkrečiau.

Dzūkijoje vienmandatėse apygardose

Alytaus mieste įtikinamai laimėjo pats save išsikėlęs Vytautas Bakas, nugalėjęs TS-LKD partijos atstovą Povilą Labuką. Gali būti, kad šioje dvikovoje lėmė V. Bako patirtis ir aiškios kryptys būsimuose darbuose, ypač rinkėjams patinkanti idealogija dėl korupcijos prevencijos ir pan.

Naujai sudarytoje Dzūkijos apygardoje laimėjo Liberalų Sąjūdžio atstovas Juozas Baublys, nugalėjęs TS-LKD partijos narį Lauryną Kasčiūną. Čia lėmė daug didesnis Varėnos rajono rinkėjų skaičius ir čia seniai įleidusio šaknis Juozo Baublio asmenybė. Jis kelias kadencijas buvo Varėnos r. savivaldybės tarybos nariu, šiuo metu LR Seimo narys. 

Sūduvos pietinėje apygardoje laimėjo LVŽS partijos narys Kęstutis Mažeika, Aplinkos apsaugos ministras nurungęs TS-LKD atstovą Vaidą Šalaševičių. Šioje dvikovoje laimėtoją lėmė ministro daug didesnis žinomumas bei pačio aktyvi nenuilstanti agitacija.

Jotvingių apygardoje laimėjo LVŽS atstovas Zenonas Streikus, nurungęs TS-LKD narį Vilių Semašką. Šios poros laimėtoją nulėmė didelis Druskininkų ir Lazdijų savivaldybių vadovų palaikymas.

Dainavos apygardoje laimėjo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos narys Andrius Palionis, nugalėjęs Jūratę Zailskienę Lietuvos socialdemokratų partijos narę. Tai atsitiko galbūt  dėl žinomumo ir vadovavimo, ypač kai Žemės ūkio ministras A. Palionis visus metus buvo žiniasklaidos akiratyje dėl Alytaus gaisro padarinių, taip pat kitų mažų detalių.

Daugiamandatėje apygardoje į LR Seimą taip pat pateko ir vienmandatėse apygardose nelaimėję Laurynas Kasčiūnas, Julius Sabatauskas ir Robertas Šarknickas.

Danielius.net

VE.lt nuotrauka