Danielius Jakubavičius

Jei kas jums papasakotų apie pastatytą ant Dusios ežero šaunią Kalėdų senelio rezidenciją, panašią kaip užsienyje esančią Laplandiją, tikriausiai nelabai tuo patikėtumėte.

Visgi 2020- iems metams artėjant į pabaigą, visų nuostabai senas kluonas Perlytės sodyboje Alytaus rajono Simno seniūnijos Metelytės kaime pavirto puikiais Dzūkijos senio Kalėdos namais.

Viso to užmanytojas – Andrius Perlys, prieš keletą metų paveldėjęs seną kluoną įspūdingoje Dusios ežero pakrantėje. Pradžioje buvo galvojama pastatą nugriauti ir vietoje jo kažką naujo pastatyti. Tačiau išradingo vyriškio vizijose gimė šauni idėja: iš seno riogso padaryti tikrą dzūkišką senio Kalėdos rezidenciją, kaip užsienyje: su įmantriausiomis dekoracijomis ir akį gundančiais eksponatais.

Vos pradėjus rekonstrukciją, viduje visi mediniai sienojai- balkiai buvo apdažyti šviesiai. Įrengta kaip tikram herojui gyventi: svetainėje - pilnos lentynos knygų, patefonas, išdidi žaisliukais ir girliandomis papuošta eglutė. Be visa šito pompastiško reginio, kitoje pirmo aukšto pusėje seneliui yra įrengtas net miegamasis su dviem didžiulėmis lovomis.

O antro aukšto palėpėje – šaunus kambarys snieguolei ir nykštukams, kuriame trys lovos bei daug vaikiškų atributikos detalių.

Sodybos įkūrėjas A. Perlys džiaugiasi, kad, dėka paprastų idėjų, pavyko puikiai laiku įgyvendinti visus užmojus, aip tik priartėjus šventiniam laikotarpiui. O visas šis įdirbis - skiriamas dešimtmetei dukrai, kurios gražia pavarde Perlytė ir pavadinta sodyba.

Pašnekovas dar nežino kada ir kokiu būdu galės priimti norinčius aplankyti sodybą, bet galima jam rašyti FB ir Instagram paskyrose, ir gal palengvėjus karantino sąlygoms kas pavyks.