Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis.

Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcis skyrius paminėjo šią savaitę skirdamas kiekvieną dieną vis kitokiam judėjimo būdui, kadangi šių metų savaitės šūkis ir buvo „Pasirink ir judėk“.

Pirmadienis buvo skirtas aktyviai mankštai, kurioje dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Mankštintis jiems padėjo Kapitonas Flintas. Po mankštos mokiniai buvo pasiruošę ne tik aktyviai judėti, bet ir linksmai leisti laiką.

Antradienis – diena su kamuoliais. Mokiniai kūno kultūros pamokose ir pertraukų metu žaidė įvairius patinkančius žaidimus su kamuoliu. Mažiesiems labai patiko sustojus ratu mesti ir gaudyti kamuolį, dėkoti jį gavus, žaisti „Karštą bulvę“ ir kitus žaidimus.

Trečiadienį ilgosios pertraukos metu mokiniai bėgo aplink mokyklą – apibėgo ją tris kartus. Bėgo visi -  nuo jauniausio (4 m.) iki vyriausio. Šis bėgimas mokiniams buvo ne tik aktyvus judėjimas, bet ir gerą nutaiką keliantis įvykis. Trys mokiniai, greičiausiai įveikę numatytą atstumą, buvo paskatinti atminimo dovanėlėmis.

Ketvirtadienis – diena futbolui. Kūno kultūros pamokų ir pertraukų metu mokiniai žaidė futbolą. Aktyviausi buvo penktokai.

Penktadienis – ne tik paskutinė Europos judumo savaitės diena, bet ir pati laukiamiausia, nes vietoj pamokų buvo numatyta vykti į Punios šilą. Ši išvyka yra viena iš septintus metus vykdomo mokinių užimtumo projekto „Draugystės gijos – 2018“ veiklų. Nusprendėme, kad  išvyka – puikiai tinka ir Europos judumo savaitės finaliniam renginiui. Nors pradėjome kelionę autobusu, tačiau susipažinę su Punios girininkijos muziejaus eksponatais ir nuvykę prie Dainavos apygardos partizanų štabo bunkerio, toliau kelionę tęsėme pėsčiomis. Ėjome pro kadaise veikusios sakų distiliavimo įmonės vietą Nemuno link, kur išsirikiavę į ištisą alėją auga didingi ąžuolai. Pasigrožėję šimtamečiais Punios šilo ąžuolais, pasisėmę iš jų stiprybės, leidomės miško keliu į Žaltės slėnį - buvusį Smolnicos kaimą. Sugrįžę Prie Punios girininkijos muziejaus dar pasivaikščiojome Pasakų taku ir nusifotografavome prie labiausiai patikusių  medžio skulptūrų. Džiaugėmės, kad pėsčiomis nueiti pavyko net 6 kilometrus ir pavargę tikrai nesijautėme. Be to, kelionė visus vykusius praturtino ne tik žiniomis, suteikė gerų emocijų, bet ir paskatino daugiau laiko praleisti gamtoje, daugiau keliauti pėsčiomis.


Na o mažiausieji priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su mamytėmis keliavo prie Punios piliakalnio. Čia jie žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo estafetėse, leido mamos Vitalijos atneštą aitvarą. Užkopę į piliakalnį grožėjosi rudenėjančia gamta ir džiaugėsi vienas kito draugija.

Džiaugiamės, kad prisijungėme prie šios kampanijos ir savo mokyklinį gyvenimą paįvairinome nuotaikingomis, sveikatinančiomis veiklomis.

 

Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus informacija