Alytaus kraštotyros muziejuje rugsėjo 14-ąją buvo atidaryta Antano Zenkevičiaus fotografijų paroda, kurioje galima pamatyti Krokialaukio ir aplinkinių kaimų žmonių portretus iš 1951-1955 metų laikotarpio.

Šios gražios idėjos autoriai, tai senus negatyvus muziejui padovanojusi fotografo duktė Daiva Kalasauskienė ir nenuilstantys Alytaus muziejininkai.

Visus gausiai susirinkusius puikiomis, kadaise ir paties fotografo Antano Zenkevičiaus mėgtomis lyriškomis dainomis, linksmino Rimantas Liegus ir Romas Aleksandravičius.

Pasižiūrėkite video reportažo:


Rugsėjo 14-osios vakarą į Alytaus kraštotyros muziejų sugužėjo minia smalsių žiūrovų – nuo moksleivių iki garbingo amžiaus žmonių. Visi susirinko į Antano Zenkevičiaus fotografijų parodos „Kaimo gyvenimo portretai“, kurioje eksponuojami Krokialaukio ir aplinkinių kaimų žmonių portretai bei jų kasdienio gyvenimo vaizdai iš 1951–1955 m. laikotarpio, atidarymą. Renginį pradėjo Romas ir Rimantas iš Krekštėnų kaimo dainuodami, pasak jų, fotografo mėgstamiausią dainą. Be visų lankytojų, susidomėjusių paroda, į muziejų atvyko ir ne vienas garbingas svečias: Alytaus rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Česlova Mocevičienė, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas, Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos direktorė Idalija Šukevičienė. Žinoma, svarbiausi šį vakarą buvo fotografo giminaičiai – dukra Daiva, kuri muziejui padovanojo tėčio fotografijų negatyvus, sūnus Audrius bei jauniausias brolis Stasys su žmona.

Įžanginį žodį tarė fotografė, parodos rengėja Galina Tamošiūnienė trumpai pristačiusi parodą, papasakojo, jog itin susižavėjo šio fotografo ryšiu su kaimo žmonėmis, matomu jų nuoširdumu, šilumos kupinomis nuotraukomis. Parodos kuratorė taip pat padėkojo fotografui Vytautui Stanioniui už pagalbą rūšiuojant parodoje eksponuojamas nuotraukas.

Vėliau dukra Daiva dėkojo muziejaus kolektyvui už nuotraukų prikėlimą naujam gyvenimui ir tėčio atminimo pažadinimą, džiaugėsi, jog nuotraukų lagaminas atrado naujus namus bei pakvietė visus žiūrovus paimti po palinkėjimą iš tėčio atminimų dėžutės. Minėtoje dėžutėje gausu išmintingų minčių ir patarimų, o ant jos prilipdytas lapelis su autoriaus žodžiais:

Atminčiai!!!
Vieni rašo dėl gražumo
Kiti rašo dėl mados.
O aš rašau tau žodelį
Dėl atminties amžinos.

Jauniausias brolis Stasys papasakojo daugiau apie patį fotografą ir jo gyvenimą, supažindino su brolio asmenybe bei veiklomis. Fotografo šeima sulaukė daugybės padėkų ir sveikinimų nuo parodos atidarymo svečių bei muziejaus direktorės Audronės Jakunskienės. Visiems norintiems pasisakius, nuskambėjo dar keletas Romo ir Rimanto dainų, o susirinkusieji buvo pakviesti apžiūrėti A. Zenkevičiaus darbų.

Parodoje eksponuojamos 55 fotografijos, šeimos albumas bei dar kelios išlikusios nuotraukos. Kraštotyros muziejuje ši paroda veiks iki š.m. spalio 16 d.

 Iveta Komičiūtė

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Kultūros informacijos ir komunikacijos studijų programos  ​3 kurso studentė