Prieš kelis mėnesius Alytaus rajono Genių kaime buvusiose dirbtuvėse atidarytas vilkikų servisas. Dešimtmetį tarptautinių krovinių pervežimu užsiimantis verslininkas, praplėtęs veiklą, jau galvojantis apie tolimesnę verslo plėtrą.

Tarptautinių pervežimų uždaroji akcinė bendrovė „Jutėja“ šių metų pradžioje įsikūrė Alytaus rajono Genių kaime ir šalia vykdomos veiklos pradėjo vilkikų remontą. Įmonės savininkas ir direktorius Vidmantas Maknevičius daug darbo ir lėšų įdėjo, kad apleistas patalpas pritaikytų servisui. „Patalpas įsigijau visiškai apleistas. Dairiausi ir Alytuje, kur galėčiau atidaryti dirbtuves, tačiau buvo per brangios. Tad nusipirkau Geniuose. Dar yra nemažai darbų, tačiau automobiliai jau remontuojami“, – sakė V. Maknevičius.

Vyriškis verslą pradėjo 2008 m. Jo įsteigta uždaroji akcinė bendrovė „Jutėja“ skaičiuoja jau 10 metų. „Įmonę atidariau krizės metu, tai pora metų mažai kas vyko. Bet po truputį, po truputį ir įsivažiavau. Negaliu sakyti, kad esu labai sėkmingas verslininkas, tačiau įmonė veikia, darbuotojai dažnai nesikeičia, atidariau servisą, dar galvoju apie lentpjūvę“, – pasakoja V. Maknevičius.

UAB „Jutėja“ pagrindinė veikla –  tarptautinių krovinių pervežimas. Įmonės automobiliai vyksta į visas Europos valstybes, daugiausia į Didžiąją Britaniją. Tokia pačia veikla užsiima ir V. Maknevičiaus žmonos Jūratės įsteigta įmonė „Freina“. Verslininkas skaičiuoja, kad abejose įmonėse dirba 16 žmonių, į reisus vyksta 11 automobilių.

Remonto dirbtuvėse Genių kaime V.  Maknevičius įsirengė ir kuklų darbo kabinetą, šalia pastato ir vilkikų stovėjimo vietas. Sausio pradžioje serviso veiklą pradėjęs verslininkas jau skaičiuoja naudą. „Anksčiau grįžusius iš reisų automobilius statydavome vienos Alytaus įmonės aikštelėje ir mokėdavome mokestį. Dabar turime savo. Anksčiau automobilius remontavome kituose servisuose.  Dabar turime savo dirbtuves ir savo gerą meistrą. Išlaidos sumažėjo“, – sako V. Maknevičius. Verslininkas savo patalpų įsigijimą sulygina su nuosavu ir nuomojamu butu. „Gali tvarkytis kaip namie. Automobilis sugedo – niekur pagalbos ieškoti nereikia, nes viskas yra vietoje“, – sako jis.  

Kol kas UAB „Jutėja“ dirbtuvėse remontuojami įmonės automobiliai, tačiau jau yra besidominčių galimybe gauti serviso paslaugą. Verslininkas neslepia, kad jo tikslas ir yra – Geniuose remontuoti ne tik savo, bet ir teikti krovininių automobilių remonto paslaugas. „Susidomėjimą po truputį jaučiu. Jeigu bus poreikis, priimsime dirbti daugiau autoremontininkų“, – sako verslininkas.

Prieš pradėdamas tarptautinių pervežimų verslą, V. Maknevičius vežė krovinius pats, todėl žino šio darbo specifiką ir subtilybes. Verslininkas darbuotojus vertina ir saugo, nes gerų ne taip lengva rasti. „Svarbiausia netgi ne vairavimo patirtis, o gebėjimas gerai vairuoti, tai yra lyg duotybė – žmogui duota arba ne. Mane vaikystėje mokė groti akordeonu, pianinu, na, bet neduota man tokia veikla, tad ir išmokau groti tik „plaukė žąselė“, – juokiasi verslininkas ir sako, kad labai vertina darbuotojų sąžiningumą ir nemėgsta melagių.

Tarp UAB „Jutėja“ automobilius vairuojančių vyrų vyriausiam apie 50, jauniausiam maždaug 23 metai.. Pastarasis seka tėvo pėdomis, kuris taip pat dirba įmonėje. „Turbūt pas mane dirbti nėra blogai, nes darbuotojų kaitos beveik nėra. Vairuotojai uždirba ir daugiau nei 1500 eurų“, – sako verslininkas.

UAB „Jutėja“ vadovas ieškos darbuotojų, nes reikia tvora aptverti įmonės teritoriją, sutvarkyti aplinką, taip pat darbų yra ir dirbtuvių viduje.  „Darbų yra, norintys dirbti gali kreiptis“, – sako V. Maknevičius.

Verslininkas tikisi, kad jam pavyks įgyvendinti dar vieną idėją – šalia esančiame sklype pastatyti lentpjūvę. Taip pat stengsis pagerinti įmonės link vedantį kelią ir prie jo tvarkymo darbų kvies prisijungti juo važiuojančius į laukus kaimo ūkininkus, pagalbos kreipsis į savivaldybę.

Alytaus rajono savivaldybės informacija