Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, pasirūpinti savo ir savo artimųjų bei aplinkinių sveikata  PRAŠOME gyventojų grįžusių iš užsienio BŪTINAI pateikti informaciją apie save  Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) šiais būdais: tel. 8 5 212 40 98, el. paštu info@nvsc.lt arba užpildant ANKETĄ . 

Visi atvykstantieji oro uostuose privalo registruotis ir tikrintis sveikatą.

Parvykusiems iš Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Kinijos, Honkongo, Irano, Korėjos, Singapūro, Japonijos PRIVALOMA 14 dienų būti saviizoliacijoje: LIKTI NAMUOSE, stebėti savo sveikatą. 

Jeigu lankėtės aukščiau išvardintose šalyse ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripo, kreipkitės į bendrąjį pagalbos centrą tel. 112. Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti visą parą: +370 618 79984, +370 616 94 562, +370 620 77 547. 

Gresia baudos 

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodekso  277 straipsnis  „Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas“ numato, kad tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Alytaus rajonas – papildomos apsaugos priemonės 

Alytaus rajono savivaldybė, siekdama suvaldyti viruso plitimą, nedelsiant ėmėsi papildomų apsaugos priemonių ir rekomenduoja rajono gyventojams, savivaldybės ir jos įstaigų darbuotojams, grįžusiems iš užsienio (kurortų ar po apsilankymų Lenkijoje) taikyti saviizoliaciją. 

PRAŠOME kaimynų, žinančių, kad asmuo grįžo iš padidintos rizikos šalies ir nesilaiko saviizoliacijos rekomendacijų, pranešti Alytaus rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjai Daliai Burlinskienei, vykdančiai savivaldybės gydytojo funkcijas, el. paštu dalia.burlinskiene@arsa.lt, tel.  (8 315) 74 479, mob. 8 686 97 497. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija