Justinas Bieberis, Bono, Kevinas Durantas ir dar 150 tūkst. žmonių – visus šiuos vardus sieja prieštaringai pagarsėjusi religinė organizacija „Hillsong“. Lietuvos žiūrovams jau prieinamas visą tiesą apie savo bendruomenės narius išnaudojančią, korupcija ir prievarta kaltinamą bažnyčią atskleidžiantis trijų dalių dokumentinis filmas „Hillsong“: mega bažnyčios demaskavimas“. Jį patogiai galima peržiūrėti „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją.

„Hillsong“ krikščionių bažnyčią 1983 m. Australijoje įkūrė Brianas Houstonas su savo žmona Bobbie Houston, tačiau į Jungines Amerikos Valstijas ji atkeliavo tik 2010-aisiais.
Vis dėlto „Hillsong“ netruko per trumpą laikotarpį čia suburti didelę tikinčiųjų bendruomenę. Organizacija pirmiausia išgarsėjo ir pradėjo traukti žmones dėl savo modernaus požiūrio į tikėjimą ir mišias, kartais primenančių didžiulį šou su muzika ir „fejerverkais“.

Energingi, jauni ir madingi pastoriai, viena po kitos prie bažnyčios prisijungusios pasaulinio garso žvaigždės, milžiniškos investicijos į tinklalaides ar savo televizijos kanalą ir net „Grammy“ apdovanojimus laimėję albumai – tai tik maža dalis šarmo, kurį spinduliuoja „Hillsong“.

Tačiau šiemet pasirodžiusi trijų dalių dokumentinė juosta „Hillsong“: mega bažnyčios demaskavimas“ siūlo pažvelgti i organizacijos užkulisius ir panagrinėti tamsią jos praeitį bei dabartį.
Filme kalbės aktorė Ranin Karim, turėjusi 5 mėnesių romaną su charizmatišku pastoriumi, socialinių tinklų žvaigžde ir Justino Bieberio draugu Carlu Lentzu, įkūrusiu „Hillsong“ padalinį JAV. Tarp kitų filmo pasakotojų – Hannah Frishberg, „New York Post“ žurnalistė. Taip pat Jaclyn Hayes ir Janice Lagata – buvusios savanorės, artimai bendravusios su Carlu Lentzu ir kiti, iš arti matę bendruomenės užkulisius.
Dokumentikoje atskleidžiama, kaip bažnyčios atstovai finansiškai ar fiziškai išnaudojo, manipuliavo ir žalojo buvusius religinės bendruomenės narius. Be to, filme nagrinėjami ir būdai, kuriais bažnyčia į organizacijos vidų pritraukė gausų būrį žvaigždžių, išaugdama į visame pasaulyje atpažįstamą prekės ženklą, bei gilinamasi, kur slypi riba tarp milžiniškos korporacijos, kultūros ir kulto.


„Hillsong“: mega bažnyčios demaskavimą“ Lietuvoje jau gali stebėti „discovery+“ platformos, kuri Lietuvoje yra prieinama per „Go3“ televiziją, prenumeratoriai.

Apie „Warner Bros. Discovery“:
„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+, „CNN“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „HBO Max“, „HGTV“, „Food Network“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „Magnolia Network“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Pictures“, „Warner Bros. Television“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.