Kasmet kiekvieno namuose atsiranda vis daugiau elektroninių pagalbininkų, kurie palengvina mūsų gyvenimą ir papuošia interjerą. Tiesa, susigaudyti technologijų gausybėje reikia pastangų, nes norisi išsirinkti geriausią modelį už geriausią kainą.

Virtuvės išplanavimas ir dizainas yra vienas svarbiausių atnaujinimo etapų, nes būtent čia praleidžiame didžiausią laiko dalį. Daugeliui kyla klausimas, kaip vienoje erdvėje sujungti funkcionalumą ir estetiką, nes būtina ne tik sutvarkyti vietą maisto ruošimui, bet ir sukurti malonią atmosferą, kurioje galėsite pasimėgauti rytinės kavos puodeliu ar susirinkti vakarienei su draugais.

 Kad jūsų šaldytuvas neatrodytų kaip „juodoji avis“ virtuvėje, o virdulys taptų stilingu interjero „akcentu“, rinkdamiesi buitinę techniką vadovaukitės šiais patarimais.

·         Lofto stiliaus virtuvė

Derinkite spalvas, tekstūras ir stilius. Neįprastas sprendimas bus retro ir madingų tendencijų derinys. Sukurkite kontrastingą porą su minimalistine indukcine kaitlente ir tvirto didelio dizaino gartraukiu. Toks duetas patrauks net išrankiausių svečių dėmesį.

·         Aukštųjų technologijų virtuvė

Aukštųjų technologijų dizainas sujungia aukštas dizaino technologijas ir naujausius sprendimus, todėl tokios patalpos dizaine pagrindinės yra griežtos formos ir tiesios linijos. Visi pagalbiniai elementai ir komunikacijos yra paslėpti arba išryškinti. Todėl rinkdamiesi technika namams rinkitės lakoniškus modelius, pavyzdžiui, kaitlentę su įmontuotu ištraukimo ventiliatoriumi arba orkaitę su garų funkcija. Šios programėlės vienu metu pakeičia kelis virtuvės prietaisus, palikdamos laisvos vietos ir išlaikydamos interjerą minimalistinį.

Kitas būdingas aukštųjų technologijų stiliaus bruožas – blizgūs metalo ir stiklo elementai. Naudodami aliuminio arba chromo dalis, galite pridėti akcentų į dizainą, nepažeisdami dizaino tvarkingumo ir glaustumo.

·         Neoklasikinė virtuvė

Neoklasicizmas yra tradiciniai renesanso bruožai pateikti šiuolaikiškai ir funkcionaliai. Šio stiliaus virtuvei būdingas lengvas, sudėtingas dizainas be patrauklaus dekoro, sukurtas pagal vieną spalvų schemą. Šviesus kambario dizainas vizualiai jį išplečia ir daro erdvesnį, todėl neoklasicizmas bus puikus pasirinkimas miniatiūrinės virtuvės savininkams. Pagrindinis neoklasicizmo bruožas – šiltos pastelinės spalvos: dramblio kaulo, smėlio, perlamutro. Kad dizainas būtų glaustas, rinkitės šviesių atspalvių buitinę techniką. Pirmenybę teikite metaliniams prietaisams.

Rinkitės patikimo gamintojo virtuvės prietaisus, kad prietaisai jums tarnautų ilgai. Triukšmo lygis yra dar vienas svarbus aspektas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis techniką.