Spalio 1-ios ryte Alytaus r. Kaniūkų kaimo turgaus ištikimiausius prekeivius ir pirkėjus neišgąsdino nei dangų prakiurdęs lietus. Tradiciškai, kad ir retesnių pora išsidėsčiusių mašinų eilių su prekėmis ko ūkiui reikia buvo. Už vištas prašė po 8 eurus, kviečių 50 kg maišas - 16 e, kukurūzų 40 kg 20 e, traiškyti kukurūzai euru brangiau. 10 kg žirnių maišelis 7 eurai, Laura ir Veneta bulvių 1 kg 68 centai, tai už jų 25 kg maišelį buvo prašoma 17 eurų, tradicinį maišą 50 kg - 34 e. Pardavėjas iš Šeštokų sako, jei daugiau pirktų, nusileistų. Paklaustas ar perka, atsakė: „Pats matai, po truputį va taip..“

Turgelyje matėsi dar pardvinėjamų plastmasinių talpų, medinių kotų įrankiams ir metalinių prie grandinių - gyvuliams rišti. Daug pirkėjų nesimatė, o jei jau kam ko reikėjo, tai ir važiavo tiesiai į turgaus vidurį. Negi neši ant pečių per lietų.

Be visa šito, šalimais jau nuo ankstyvo ryto dirbo ir ūkiškų prekių parduotuvė „Žali sprendimai“. Tačiau, gana sunku susiprasti ar dar ko dzūkams reikia?