„Mes rūpinamės savo vietinės reikšmės keliais, o įmonė „Kelių priežiūra“ – savivaldybei nepriklausančiais rajono keliais. Sekame padėtį visuose keliuose. Mūsų specialistai, seniūnai nuolatos palaiko ryšį su įmone, kreipiamės į  jąraštais, skambučiais, laiškais. Ir toliau intensyviai bendrausime – siekiame, kad keliai būtų prižiūrimi kuo greičiau ir kokybiškiau“, – sako Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.  


Pateikiamame žemėlapyje raudona spalva pažymėti Kelių direkcijos prižiūrimi keliai, taip pat pridedama LENTELĖ su jų priežiūros lygiais.


 


Intensyviausi keliai


Rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra didesnis kaip 1000 automobilių per parą, prižiūrimi pagal pirmąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Tokių kelių Alytaus rajone yra penki, juos prižiūri įmonė „Kelių priežiūra“:


Nr.1102 Kaniūkai–Einorai–Nemunaitis;


Nr.1105 Alytus–Ūdrija–Krokialaukis;


Nr.1109 Tolkūnai–Miroslavas–Buckūnai;


Nr.1110 Alytus–Punios šilas;


Nr.1134 Alytaus šilas–Putinai.


Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 5 darbo valandas nustojus snigti. Sningant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 10 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 9 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 10 val.


R2 lygio – aštuoni keliai


Rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra nuo 500 iki 1000 automobilių per parą, prižiūrimi pagal antrąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Tokių kelių Alytaus rajone yra aštuoni, juos prižiūri įmonė „Kelių priežiūra“:


Nr. 1106 Santaika–Krokialaukis–Verebiejai;


Nr. 1116 Talokiai–Revai;


Nr. 1117 Radžiūnai–Jurgiškiai;


Nr. 1123Švobiškės–Alovė;


Nr.1131 Muiželėnai–Domantonys;


Nr.1133 Vaisodžiai–Raižiai–Butrimonys;


Nr. 4706 Onuškis–Butrimonys–Punia;


Nr.5021Kampai–Ryliškiai–Merkinė.


Šiuose keliuose dirbama nuo 9 iki 18 val. Jie turi būti nuvalyti ir pabarstyti per 8 darbo valandas nustojus snigti. Sningant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 15 cm.