„Vilnos vėlimas atrastas jau seniai, tačiau iki šių laikų ši vėlimo technika nėra užmiršta. Tai viena seniausių neaustinių medžiagos formų, kuriai pasigaminti nereikia naudoti jokių rišamųjų elementų, tik mechaninio darbo, karščio ir vandens. Ir rezultatas garantuotas - tvirtas vilnos pluoštas.
Nors tai atrodo taip paprasta, bet patys velti daiktai pribloškia ne vieną. Šiandien galėsite įsitikinti, kad ir Jūs tai galite ir pasigaminsite unikalių veltų dirbinių, papuošalų ir aksesuarų“- kalbėjo vyr. bibliotekininkė Jolita Vaičiulienė pradėdama edukacinį užsiėmimą „ Darbeliai iš vilnos“

 Lapkričio mėn. 8 d.   užsiėmimą vedė  Alytaus rajono neįgaliųjų draugijos rankdarbių būrelio vadovė Aldona Žukauskienė.

    Pirmiausia susirinkusieji buvo supažindinti su vilnos vėlimo būdais: tradicinis vilnos vėlimas karštu vandeniu ir muilu arba veltinio vėlimas specialia adata – „sausas vėlimas“. A.Žukauskienė pristatė savo darbų kolekciją, pateikė nemažai praktinių patarimų kaip atnaujinti drabužį, kokiu būdu geriau atlikti, kada naudoti paprastą vėlimą, o kada jau būtinas tik „sausas vėlimas“.

   Edukacinio užsiėmimo dalyviai patys išbandė savo jėgas veldami burbulus arba puošdami paveikslus. Pradžia puiki- toliau reikia tik noro ir kantrybės ir visus galėsime nudžiuginti savo darbeliais.

                      Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Jolita Vaičiulienė