Spalio 1-oji - Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.  Ši diena pasaulyje pradėta minėti siekiant atkreipti dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių poreikius ir problemas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą, kovoti su stereotipais, kurie trukdo mūsų tėvams ir seneliams gerai jaustis visuomeninėje, darbinėje ar kitoje veikloje.

     Minint šią dieną Krokialaukio bibliotekoje suorganizuota  projekto „Prisijungusi Lietuva“  akcija „Senjorų dienos internete“, kurios tikslas - skatinti  vyresnio amžiaus žmones saugiai ir atsakingai  jaustis skaitmeninėje erdvėje  bei naudotis  e. paslaugomis. Siekiant palaikyti pagyvenusių žmonių aktyvias socialines veiklas,  bibliotekoje visi norintys žiūrėjo vaizdo transliacijas, mokėsi rengti tekstinius dokumentus, saugiai naršyti internete, dalintis informacija bei bendrauti  internetu su artimaisiais ir draugais, naudotis išmaniuoju telefonu ar planšete.

    Nepamirškime, kad ši diena skirta mūsų visų sąmoningumo didinimui: kad neužsimerktume vyresnių žmonių sunkumams, kad neišstumtume senjorų iš viešosios erdvės ir  sudarytume sąlygas vyresniems visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė Jolita Vaičiulienė