Lapkričio 21 d. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame skyriuje vyko  renginys, skirtas paminėti Lietuvos kariuomenės dieną.

Renginio pradžioje moksleivius pasveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karys Ruslanas Jevdokūninas.  Jis mokiniams pasakojo apie šiuolaikinės kariuomenės formavimąsi, sudėtį, svarbiausius nuveiktus darbus, vykdomas misijas. Mokiniai sužinojo, kad kariuomenė susideda iš keturių padalinių: sausumos, karinių oro, specialiųjų operacijų bei savanorių pajėgų. Svečias papasakojo apie Lietuvos karių rengiamas tarptautines operacijas ir dalyvavimą jose,  pagalbos teikimą kitoms valstybėms, karių dalyvavimą misijose Irake, Kosove, Afganistane, Irane, Somalyje, Malyje. Plačiau papasakojo apie karių pagalbą Afganistano žmonėms, nes ir pačiam teko dalyvauti šioje misijoje.

    Po paskaitos vyko šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės ginkluotės bei kitos amunicijos   pristatymas. Su ginklais  supažindino atvykę savanorių pajėgų kariai. Mokiniai galėjo ne tik pasižiūrėti, bet ir savo rankose palaikyti kulkosvaidį, granatsvaidį, automatinį šautuvą ar pistoletą. Mažesnieji, pradinių klasių mokiniai, matavosi kario šalmą, fotografavosi. Vyresnieji pabandė kario kuprinės svorį, maskuotę, apžiūrėjo karių techniką, pateikė įvairių klausimų.

    Trečioji renginio dalis vyko mokyklos stadione. Kariai mokiniams kalbėjo apie rikiuotės svarbą rengiant karį, jos elementus, aiškino, kad rikiuotė yra pagrindas rengiant karį bendriems veiksmams. 5-10 klasių mokiniai išsirikiavę pabandė atlikti įvairias komandas,  sukinius, žygiuoti.

    Išvykus svečiams kalbėjome, kad tokie renginiai padeda populiarinti Lietuvos kariuomenę, karinę tarnybą ir supažindina su galimybėmis pasirengti šalies gynybai. Tikime, kad Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimas prisidėjo prie mokyklos mokinių pilietiškumo,  istorinės savimonės formavimosi, sustiprino meilę Tėvynei.

 

Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus informacija