Naujųjų 2020 metų pirmoji diena Alytaus ugniagesiams nebuvo rami. Nors visada manyta, kad daug "agresyvesnė" budėjimo para, dėl žmonių susitelkimo pobūviuose ir fejerverkų leidimo, yra gruodžio 31-oji - sausio 1-oji, tačiau ir išaušusi sausio 1-oji nebuvo ramesnė.

Apie 15.20 val. gautas pranešimas, jog Varėnos r. Raitininkų sen. (šalia Alytaus r. Raitininkų km.) užsidegė vienkiemyje esanti lauko virtuvė.

Į įvykio vietą buvo išsiųstos Alytaus, Alovės ir Makniūnų ugniagesių komandos. Pirmoji, į miško masyvuose esančią sodybą, atvykusi Makniūnų komanda padėjo šeimininkui pastato stoge prie kamino nuslopinti ugnies židinį, o nesant būtinybės didesnei pagalbai, buvo atšauktos dvi minėtos ugniagesių komandos.

Jau nuo pat šildymo sezono pradžios senomis krosnimis kūrenamuose namuose atsitiko daug nelaimių, o į daugelį iš jų vykę ugniagesiai, dėl netvarkingų dūmtraukių, ne visada taip sėkmingai kaip šįkart rasdavo nelaimės vietą. Svarbiausia, kad patys gyventojai visada stebėtų krosnių ir dūmtraukių esamą būseną, o esant eksploatacijos pažeidimams - netrukus juos šalintų.

Šįkart šeimininkas pamatęs liepsnojantį stogą, pirmiausiai telefonu kvietė pagalbą ir pasiėmęs iš lengvojo automobilio miltelinį gesintuvą juo apmalšino stoge pasirodžiusią ugnį.