Marita Jančiukaitė

Nuotolinis mokymasis – viena iš aktualiausių ir vėl įdomumą keliančių temų šiuo laikotarpiu. Praėjus savaitei nuo mokymosi nuotoliniu visi tikėjosi dar grįžti į mokyklą ir mokslus tęsti ne virtualioje erdvėje, o mokykloje. Nors ir mokyklos savarankiškai gali nuspręsti ar mokiniai gali mokytis mišriu mokymusi (t.y. Vieną savaitę namuose, kitą mokykloje ir atvirkščiai), tačiau vis blogėjant situacijai tokia idėja, Alytaus rajono Simno gimnazijoje ir kitose mokyklose lieka šešėlyje ir mišrusis mokymasis nuo lapkričio 9 d. atšaukiamas. 5-IVg klasės dirbs nuotoliniu būdu.

Mokinių nuomonės apie nuotolinį mokymąsi nėra nei geros, nei labai blogos. Susiklosčius tokiai situacijai kitokio pasirinkimo neturi, tačiau didelė mokinių dalis norėtų labiau mokytis mokykloje, nes tiek mokiniams sudėtinga įsisavinti reikiamą informaciją, tiek mokytojams yra sudėtinga mokinti mokinius nuotoliniu būdu. Mokiniams, kurie yra motyvuoti žinios ir pažymiai nenukenčia, nes tiek mokykloje, tiek namuose pripratę mokytis savarankiškai, bet mokiniai sako, kad kartais reikia pasimokyti ne 1 val. ir daugiau. Nuovargis priklauso nuo dienos krūvio, vienos dienos būna lengvesnės, kitos sunkesnės, bet labai svarbus yra susitarimas su mokytojais, kad visą dieną nereikėtų praleisti prie kompiuterio, virtualioje erdvėje, dauguma mokinių stengiasi darbus atlikti savarankiškai su knygų pagalba.

Po mokyklinės veiklos mokiniams kol kas netrūksta, dauguma mokinių savo dieną namuose praleidžia stengdamiesi siekti kuo geresnių rezultatų, o po sunkios dienos, laisvalaikiui užsiima savo mėgstama veikla. Mokyklų pirmūnai sako – „Jei esi suinteresuotas, bet kokiu atveju mokiniesi, nes norisi kuo geriau išlaikyti egzaminus bei mokytojos visada padeda atsakyti į iškilusius klausimus.“

Nuotolinis ir mišrusis mokymasis turi savų pliusų ir minusų, bet mokymo mokykloje, jo naudos mokiniams taip niekas gerai nepakeis. Mokytojos sako, kad vesti visų pamokų per zoom.us programą nėra būtinybė, nes yra temų kurias mokiniai gali įveikti savarankiškai, bet nevisi mokiniai stengiasi mokytis savarankiškai pamokos metu, o geriau laiką praleidžia savo mėgstamai veiklai.

Kad ir kaip toliau susiklostys situacija visiems reikėtų kuo daugiau saugoti savo bei artimųjų sveikatą. Nenusiminti dėl nuotolinio mokymosi pradžios ir stengtis kuo labiau išmokti mokytojų dėstomą dalyką, suprasti, kad jiems taip pat sunku ir laukti kol situacija pagerės.