Kai sunku sugalvoti, ką pasigaminti pietums ar vakarienei, labai dažnai tokią nežinią gelbėja paprasti kotletai. Juos pagaminti nėra sudėtinga, o skonis dažniausiai būna pasakiškas. Yra pačių įvairiausių kotletų recepto varianto ir jeigu norisi kažko naujo, gali būti sunku išsirinkti tą vieną vienintelį variantą. Tad šiame straipsnyje ir papasakosime, kaip skaniai reikėtų pasigaminti kotletus. 

Kokių produktų reikia, kad kotletai būtų skanūs?

Tikriausiai kiekvienas kotletų receptas prasideda nuo mėsos. Kiekvienas ją gali rinktis tokią, kokia yra skani. Bet verta žinoti, kad ji turėtų būti šviežia ir turėti šiek tiek riebalo, kad iškepę kotletai nebūtų tokie sausi. Toliau turbūt į kiekvieną mėsos masę yra dedamas svogūnas. Kad būtų dar skaniau, jį prieš tai reikėtų pakepinti. Jeigu mėgstate ir česnaką, jį galite taip pat kartu pakepinti su svogūnu. Į mėsos masę reikėtų įdėti kiaušinius, sultingumo gali suteikti ir šaukštas grietinės ar majonezas. Prieskonius taip pat galite rinktis pagal save tokius, kokie yra skanūs jums. Čia puikiai gali tikti kiaulienos ar kiti panašūs prieskoniai, jei norite šiek tiek pagyvinti skonį, tuomet galite dėti maltos rūkytos paprikos ir panašiai. Aišku, be druskos ir pipirų šio patiekalo įsivaizduoti negalime. Kad mėsa būtų dar sultingesnė, ją reikėtų padaužyti. Be to, verta mėsos faršą pasigaminti iš anksčiau ir jį šiek tiek palaikyti šaldytuve, kad visi sudėti ingredientai susimaišytų ir skonis būtų dar geresnis. 

Kaip tinkamai kepti kotletus?

Turbūt kiekviena šeimininkė turi savo receptą, kaip skaniai iškepti kotletus. Tačiau jums pateikiame vieną labai paprastą variantą, kuris gausis kiekvienam. Kad kotletai išeitų skanūs, jie neturėtų būti per daug maži, nes tokiu atveju jie gali prarasti savo sultingumą. Todėl juos reikėtų formuoti pakankamai nemažus. Daug skonio jiems suteikia skani, traški plutelė, tad pirmiausia juos reikėtų apkepti iš abiejų pusių. Kad kepant skonis nepasikeistų, reikėtų kepti ant neutralaus aliejaus. Kaitra turėtų būti pakankamai didelė, kad susidarytų plutelė. Šiek tiek juos apkepus, kotletus reikėtų perdėti į puodą. Kartu su jais reikėtų dėti pjaustytą svogūną, morką, lauro lapą, įpilti šiek tiek vandens ir ant mažos ugnies troškinti. Kuo jie bus ilgiau troškinami, tuo bus skanesni ir sultingesni. 

Kaip dar galima pagardinti kotletus?

Anksčiau jums pateikėme įprastą kotletų receptą. Tačiau į mėsos masę galima pridėti įvairių priedų, kurie pakeistų kotletų skonį ir jie nebūtų tokie įprasti. Tad jei nenorite įprastų kotletų, į jo masę galite įtarkuoti morką, salierą ar kitą patinkančią daržovę. Taip pat jie gali būti gardinami ir jau išvirtais ir smulkiai supjaustytais kiaušiniais. Todėl kiekvienas gali gardinti juos taip, kaip yra skanu, taip išmėginant įvairius kotletų receptus.