Prasidėjus naujiems mokslo metams Krokialaukio viešojoje bibliotekoje atsiranda ir naujų skaitytojų – tai pirmokėliai. Pirmasis užsiėmimas jiems visuomet būna skirtas pažinčiai su biblioteka. Mažieji bibliotekos skaitytojai susipažino su biblioteka, knygų skyriais, jiems skirta literatūra, bibliotekos taisyklėmis. Bibliotekininkė Daiva Kalasauskienė atsakė į daugybę juos dominusių klausimų.

Mažieji sužinojo, kad kaip ir žmonės, ir šuniukai, ir kiti gyvūnėliai turi savo namus, taip ir knygos turi namus - biblioteką, kad jos turi ir savo aprangą – viršelį, kuris saugo, kad knygelė ilgiau tarnautų. Iš knygos viršelio sužinome, apie ką joje rašoma. Visiems juk smagiau paimti patraukliai aprengtą, švarią, tvarkingą knygą. Knygos gyvenimas primena žmogaus gyvenimą – iš pradžių būna naujos - jaunos, vėliau pasensta. Jos visada nori būti švarios, tvarkingos, puošnios, tačiau ir joms pasitaiko „susirgti“... Su jaunaisiais skaitytojais aiškinomės, kaip reikia gydyti „susirgusias“ knygeles. Surengtos dvi knygelių parodėlės ,,Knygelės juokiasi” ir ,,Knygelės verkia”. Palygintos suplėšytos, susidėvėjusios,  sugraužtos, pritėpliotos, pripieštos knygelės su  naujomis, tvarkingomis, Kurią knygelę skaitytojai pasirinktų? Aišku, kad pačią gražiausią.

Didelį įspūdį pirmokėliams paliko nuotraukose matytos didžiausios (3 m aukščio) ir mažiausios (1 mm dydžio) pasaulio ir Lietuvos knygos, matavo, kilnojo mūsų bibliotekoje esančias didžiausias ir mažiausias knygas.

Linksmiausias užsiėmimas vaikams išraityti raides A, T, K, R, S, Š, O...

Būsimi skaitytojai, susipažinę su bibliotekoje galiojančiomis taisyklėmis, užsiregistravo bibliotekoje ir pasižadėjo dažnai joje lankytis ir tapti tikrais knygelių draugais, gražiai su jomis elgtis.

Daug sužinoję pirmokėliai dovanų gavo po spalvinimo knygelę „Pirmokų abėcėlės knygelė“, kurioje yra daug užduočių, eilėraštukų ir bibliotekos skaitytojų pažymėjimus ir po šypsenėlę.

 Džiaugiamės, kad pirmokai tapo tikrais skaitytojais ir pasižadėjo gerai mokytis. Tikimės, kad laikysis duoto žodžio.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė

Daiva Kalasauskienė