Pivašiūnų gimnazijos mokinių edukacinė išvyka į Daugų gaisrinę

 Pivašiūnų gimnazijos mokinių edukacinė išvyka į Daugų gaisrinę

Norint išugdyti saugų mokinių elgesį nepakanka tik įvairių teorinių žinių, garso ir vaizdo medžiagos bei internetinių programų. Žmogaus saugos gebėjimų ugdymas paremtas praktine veikla, mokomosiomis išvykomis į saugą užtikrinančias įstaigas, saugos specialistų paskaitomis, demonstravimais, pokalbiais ir kt..

2017 metų spalio 26 dieną Pivašiūnų gimnazijos 7 klasės mokiniai, lydimi mokytojos A. Kazlauskaitės –Vainickienės, vyko į edukacinį susitikimą su Alytaus rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos Daugų ugniagesių komanda. Šio susitikimo metu buvo siekiama, kad mokiniai išsiugdytų saugos kultūrą propaguojančias vertybines nuostatas ir atsakingą elgesį, aktyviai rūpintųsi savo ir kitų saugiu gyvenimu.

Gaisrinės viršininkas Vytaustas Sakalauskas ir ugniagesys-gelbėtojas Julius Kazlauskas mokiniams aprodė gaisrinės patalpas, išsamiai papasakojo apie gaisro poveikį (liepsnos, dūmų, karščio, deguonies trūkumo) žmonių gyvybei ir sveikatai, paaiškino ir pademonstravo ugniagesių apsauginių kostiumų reikalingumą, pirminės gaisrų gesinimo priemones, pagalbos iškvietimą, dažniausias gaisro kilimo priežastis ir priemones siekiant išvengti gaisro. Taip pat aptarti veiksmai kilus gaisrui: evakuacijos keliai, evakuacijos planas bei mokyklos evakuacijos planas. Mokiniams pristatyti saugios evakuacijos aspektai, pagrindinės evakuacijos taisyklės.

Susitikimo metu kalbėta apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens telkinių, pavojus įvairiais metų laikais, pagrindines skendimų priežastis ir gelbėjimo (-si) būdus. Ugniagesiai-gelbėtojai pademonstravo gaisrų gesinimo ir gelbėjimo techniką, atsakė į vaikus dominančius klausimus. Taip pat pristatė ugniagesio-gelbėtojo profesiją ir priešgaisrinės apsaugos vaidmenį užtikrinant bendruomenės sveikatą ir saugumą. Gaisrinės garaže, mokiniai turėjo galimybę įlipti į gaisrinės mašiną, apsirengti ugniagesių apsauginiu kostiumu, išbandyti spec. įrangą ir taip bent akimirkai leido pasijusti tikrais šios garbingos profesijos atstovais.

Tokios veiklos mokymą ir mokymąsi daro prasmingą, kūrybišką ir patrauklų, skatina mokinius, mokytojus ir socialinius partnerius bendradarbiauti, integruoti mokymosi patirtį, tobulėti.

Mokytoja A.Kazlauskaitė-Vainickienė


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių