Sausio 18 d. Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis važiavo į VII-ąją didžiausią dekoratyvinių paukščių ir gyvūnų parodą Pabaltijyje ,,PET SHOW LIETUVA“, kuri vyko VDU Žemės ūkio akademijos parodų paviljone.

   Kadangi parodos organizatoriai kvietė visus gamtos mylėtojus dalyvauti piešinių konkurse ,,Mes mylime gyvūnus“, tad ir mūsų mokiniai mokykloje piešė paukščius ir gyvūnus bei siuntė savo darbus organizatoriams. Pasistengti vertėjo, nes visi piešinių autoriai galėjo nemokamai aplankyti parodą ir dalyvauti edukacinėse programose. Dalyvavome orientaciniame žaidime „Surask ir pažink“, kurį pristatė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojai ir studentai,  edukacinėje programoje „Apie paukštį ir jo plunksnas“, kurią vedė Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus edukatorė Lina Marmaitė, programoje „Gyvūnų teisės ir laisvės“, kurią pristatė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro moksleiviai, stebėjome „Winner‘s drive“ parodomąją šunų ir įvairių dresūros triukų

programą.


   Iškilmingame parodos atidaryme buvo apdovanoti piešinių konkurso nugalėtojai ir užfiksuoti net keli rekordai: eksponuoti balandžių ir vištinių paukščių skulptūrėlių rinkiniai pripažinti gausiausiais, piešinių gyvūnų tematika paroda – didžiausia, surengta Lietuvoje. Po apdovanojimų vaikai stebėjo įspūdingą ,,Cirko salos“ pasirodymą su balandžiais, kačiukais, šuniukais ir kitais gyvūnais.

   Visus žavėjo įspūdingų dekoratyvinių balandžių veislės: vakarų vokiečių vienuolis, Rževo keršasis, Lietuvos žuvėdrėlė, Feligihazeris, turkų takla, Lucerna, vokiečių modena, Šiaurės Kaukazo bijus, Karjeras, karakulinis, perukinis ir kt. Iš viso tokių sparnuočių buvo eksponuota apie  pusantro tūkstančio. Kiekvienas galėjo ne tik nusifotografuoti su įvairių rūšių paukščiais  bei gyvūnais, bet ir paliesti, paglostyti juos, susipažinti su jų gyvenimo būdu.

   Į namus mokiniai grįžo linksmi  ir su dovanomis – fondas ,,Švieskime vaikus“ visus apdovanojo knygomis.  Sugrįžę džiaugėsi, kad galėjo apsilankyti tokioje įspūdingoje parodoje, padedančioje ugdyti jaunuosius gyvosios gamtos mylėtojus. Beliko sulaukti sausio 27-osios, nes šią dieną per LRT laidą „Mūsų gyvūnai“ bus rodomas reportažas iš šios parodos. Juk taip gera būtų dar kartą viską pamatyti, o gal ir į save žiūrovo akimis pavyktų pažiūrėti.  

 

Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus informacija