Dar 2017-ųjų vasarą nuskambėjo kvietimas dalyvauti Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui skirtame riešinių konkurse „Mano Lietuva“. Konkursas turėjo keletą paprastų sąlygų: riešinės turi būti tik megztos, nertos arba veltos iš vilnos, pagrindas – lietuviškos trispalvės spalvos, o visi raštai, jeigu tik jie bus daromi, privalo būti liaudies motyvais.

Graži riešinių konkurso idėja kilo VšĮ. Kapolė direktorei, raidos ir ugdymo psichologei Sonatai Švabauskienei. Konkurse dalyvavo trys Varėnos rajono atstovės: Aurelija Blažulionienė (Valkininkai), Danutė Blažulionienė (Valkininkai) ir Danutė Matuizienė (Matuizos). Didžiuojamės, kad visos jos pateko tarp 16-os konkurso laureačių, o dalyvavo jame daug moterų iš įvairiausių Lietuvos kampelių.  Taigi jau sausio 25-ąją vykome į LR Seimą, kur buvo pristatyta konkurso ekspozicija bei apdovanotos laureatės.

Parodos atidaryme dalyvavo konkurso globėjas LR Seimo narys Andrius Palionis, žodį tarė Rimantė Šalaševičiūtė. Renginį atidarė Prienų „Žiburio“ gimnazistų bei Jiezno moksleivių bendras muzikinis teatralizuotas pasirodymas, o užbaigė ir labai stiprų įspūdį visiems paliko Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro imituojamosios dainos kolektyvas „Skambanti tyla“.  Na, o kovo 15-29 d. konkurso darbai bus eksponuojami ir Varėnoje, tad juos įvertinti galėsite ir jūs! 

Miglita Kašėtienė

Varėnos kultūros centro vyr. specialistė kinui ir parodoms.