Su rugsėjo 1-ąją Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos mokytojus, mokinius ir jų tėvus pasveikino Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, bendruomenės nariai. 

Butrimonių gimnazijoje ši Rugsėjo 1-osios šventė išskirtinė – formatą ryškiai pakoregavo pandemijos situacija šalyje. Po nemažai dvejonių ir svarstymų vis dėlto buvo pasirinkta išlaikyti tradiciją surengiant šventę, kuri ypač svarbi pradedantiems kelionę į mokslo žinių šalį pirmokėliams bei jų tėveliams, tačiau ne mažiau svarbi ir dvyliktokams, kuriems šis rugsėjo skambutis mokykloje jau paskutinis. Kitoks sugrįžimas į mokyklos erdves padvelkė ir džiaugsmu, ir lengvu nerimu, ir nostalgija buvusių rugsėjų pradžios laisvumui, tačiau parodė visos bendruomenės susitelkimą ir atsakomybę: šventė vyko gimnazijos vidiniame kiemelyje dalyviams atsakingai laikantis visų saugaus elgesio dėl epidemiologinės situacijos rekomendacijų.

Palinkėta kantrybės ir atsakomybės

Mokslo ir žinių diena tradiciškai pradėta iškilmingomis šv. Mišiomis Butrimonių Išganytojo bažnyčioje, kurias už gimnazijos bendruomenę aukojo klebonas Virgilijus Balnys, ypač abiturientams skyręs apmąstymams nuteikiantį pamokslą.

Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, sveikindamas bendruomenę su naujaisiais mokslo metais, dėkojo už rekomendacijų laikymąsi, linkėjo atradimų ir kūrybos džiaugsmo, kantrybės ir atsakomybės. ,,Naujuosius mokslo metus pasitinkame jau penktąjį kartą iš eilės laimėję respublikinį Edukacinių erdvių konkursą – vadinasi, mokomės vienoje geriausiai savo erdves tvarkančių mokyklų Lietuvoje, linkiu, kad šis rezultatas atsilieptų, atsispindėtų ir ugdymosi rezultatuose. Už šį laimėjimą dėkoju visai bendruomenei, ypač džiaugiuosi aktyviais tėveliais, kurie prie gimnazijos veiklos prisideda ne kritika, o diskusija ir realiais darbais,” - kalbėjo V.Valvonis.

Direktorius pasidžiaugė atnaujinama mokymo baze bei erdvėmis: trijuose kabinetuose jau įrengti kondicionieriai, netrukus darbo vietas praturtins planšetiniai bei nešiojami kompiuteriai, daugelio mėgiamame gimnazijos jaunimo rūsyje, laimėjus ŠMSM Sporto rėmimo fondo projektą, atsiras šeši nauji modernūs treniruokliai.

Dalyvavo garbingi svečiai

Šventėje dalyvavęs Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, sveikindamas su Mokslo ir žinių diena, pabrėžė, kad Butrimonių gimnazija nuolat išlaiko savo prestižą bei teikia kokybišką ugdymą, ir palinkėjo nepristigti noro siekti žinių, vienam kitą palaikyti. Gimnazijos bendruomenę taip pat pasveikino akademikas Algirdas Sliesaravičius, Butrimonių bendruomenės “Šviesa” pirmininkė Zita Lukoševičienė ir seniūnas Andrius Karlonas, įteikęs voką su piniginiu prizu, skirtu šių mokslo metų pažangiausiai klasei - nugalėtojai. Prizą įsteigė gimnazijos direktorius, seniūnas, klebonas, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Patinskas, dalyvavęs šventėje, Z. Lukoševičienė.

 

Išraiškinga meninė kompozicija gimnazijos kiemelyje

Tradiciškai vėl suliepsnojo gimnazijos aukuro ugnis, simbolizuojanti kūrybos galią, ryžtingą žinių siekį. Šviesią emociją paskleidė muzikos mokytojos Neringos Valvonienės vadovaujamo gimnazijos choro dainos apie mokyklą, svajones ir ryžtą įveikti kliūtis. Širdžių ir dvasios ugnį nepaprastai išraiškingai perteikė šokių mokytojos Živilės Patinskaitės vadovaujamo būrelio šokėjai. Iškilmingas gimnazijos abiturientų garbės ratas išreiškė gyvenimui subrandinusių dvylikos mokyklinių metų prasmę.

Rugsėjo 1-oji šventiškai pasitikta ir Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame skyriuje.

Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi priimtu sprendimu šventę surengti - išlaikyta graži nenutrūkstanti tradicija, be kurios naujų mokslo metų pradžia atrodytų liūdnoka, nes Rugsėjo pirmoji visada jaudinanti, kupina vilčių, optimizmo, motyvacijos siekti ir tobulėti pliūpsnio. Tokios emocijos ir pozityvaus nusiteikimo mokiniai, jų tėvai bei mokytojai neabejotinai visada pasiilgsta, todėl ši diena tampa ryškus atspirties taškas kiekvieniems mokslo metams.

Šį kartą kitokia rugsėjo pradžia nudažo mokyklinį gyvenimą kitomis spalvomis, tačiau Butrimonių gimnazijos bendruomenė pasirengusi susitelkusi dirbti bei įveikti naujus iššūkius.

Butrimonių gimnazijos mokytoja Renata Balčiūnienė