Laima Lebednykaitė

Kai lauke draikosi voratinkliai, o paukščių pulkai skrisdami išsineša vasarą, ne vieno vaiko širdutę persmelkia nerimas, sumišęs su džiaugsmu.

Rugsėjis...Šiemet Varėnos Ryto progimnazija savo mokinius pasitiko susikaupusi dar vienam svarbiam etapui - naujiems mokslo metams.

Rugsėjo pirmosios skambutis sukviete 686 mokinius, iš jų 107 pirmokams jis nuskambėjo pirmąsyk. Nedrąsiai, susikibę rankutėmis, paskui savo mokytoją, pirmokėliai pirmą kartą įžengė i Mokslo karalystę.

Rugsėjo pirmosios šventė vyko progimnazijos kieme.Tradiciskai ji prasijo Lietuvos Respublikos ir Ryto progimnazijos himnų giedojimais. Visus mokinius sveikino mokyklos direktorius Rimas Vasiliauskas. Jis kartu pasidžiaugė ne tik pagausėjusiu mokinių būriu, bet ir tuo, jog pirmąsyk, daugiau nei po dvidešimties metų, progimnazijos slenkstį vėl peržengs 107 pirmokėliai. Mokyklos vadovas mažiesiems linkėjo kuo gražiausių raidžių, skaičių, eilėraščių ir viso to ko mokys mokykloje jų mokytojos.

Į rugsėjo pirmosios šventę atvykusius mokinius, tėvelius ir mokytojus sveikino bei gražų, sekmingų mokslo metų linkėjo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. Sveikinimo žodi tarė ir patiems mažiausiems mokinukams-pirmokėliams dovanėles įteikė LR Seimo nario Juozo Baublio padėjėjas E.Grikšas.