Alytaus rajono bendruomenės praėjusį savaitgalį šventė vasarą, pagerbė naujojo derliaus duoną ir dovanojo vieni kitiems liepų medaus. Savivaldybė už aktyvumą skatino bendruomenes žinomų estrados kolektyvų koncertais.

Venciūnuose surengta tradicinė vasaros šventė išjudino žmones ne tik pasibendrauti, bet ir pašokti, padainuoti. Smagiai griežė Alovės kapelos „Susiedai“, „Varčios aidai“, šeimininkų kapela „Sodžiaus aidas“, dainavo ansamblis „Jotvainiai“, šoko sesės Patricija ir Lukrecija Taraškevičiūtės.

Venciūnų bendruomenę ir svečius pasveikino į šventę atvykusi Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė. Ji perdavė ir savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko sveikinimus bendruomenei, linkėjo visiems, kad netrūktų ir šviežios duonos, ir liepų medaus.

Kartu su venciūniškiais šventėje dalyvavo ir Alovės seniūnas Jonas Baliukonis. Seniūnui įteiktas šviežios duonelės kepaliukas, kuris vėliau buvo pjaustomas ir nešamas ragauti šventės dalyviams.

Savivaldybė Venciūnų bendruomenei dovanojo grupės „Patruliai“ koncertą.

Šeštadienį Simno krašto gyventojai rinkosi į Ąžuolinius. Čia vyko kasmetinė kaimo šventė „Susitikime Ąžuoliniuose“.

Jau nuo popietės Ąžuolinių sporto aikštyne buvo surengtos įvairios varžybomis. Šeimininkės pristatė šio krašto kulinarinio paveldo patiekalus, veikė amatininkų dirbinių mugė, šventinė prekyba, norintys galėjo pasivažinėti karieta.

Vakarinės programos pradžioje Ąžuolinių bendruomenės narius ir jų svečius šiltai pasveikino Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, kaimo bendruomenės pirmininkė Danguolė Jarmalavičienė.

Linkėjimai aidėjo ne tik nuo scenos, bet ir krito tiesiai iš... dangaus, Ąžuolinių bendruomenė savo kraštiečius ir svečius vaišino saldainiais, barstomais net iš lėktuvo.


Koncertavo vokaliniai ansambliai „Šilo aidas“, „Mozaika“, „Plius minus“, „Kalniškėlė“, Valės ir Aidos duetas, šokio kolektyvas „Susukcinis“. Minias žiūrovų ir norinčių smagiai pašokti arčiau scenos sutraukė legendinė grupė „Nerija“ ir diskoteka su grupe „Tuoj“.

Draugystės dienai skirtas renginys „Ką veiki Butrimonyse“ šeštadienį taip pat traukė ne tik vietinių gyventojų, bet miestelio svečių žvilgsnius. Unikalioje trikampėje Butrimonių aikštėje, šalia įspūdingo kolbos formos fontano skambėjo gyvo garso muzika, butrimoniškiai pristatė savo veiklas, džiaugėsi naminiais gyvūnais. Ūkininkai siūlė savo daržų ir sodų gėrybes, kepėjai – gardžius kepinius, rankdarbių meistrai – suvenyrus, o Butrimonių bendruomenės „Šviesa“ šeimininkės vaišino tradicine gaidžio kojos sriuba.
Netoli Butrimonių esančiame Petro Bočkaus žirgyne vyko konkūras – populiariausia žirgų sporto rungtis, raitelių varžybos griaunamų kliūčių ruože.

Alytaus rajono savivaldybės informacija