Spyruoklinis ar poroloninis: kokio tipo čiužinį pasirinkti?

 Spyruoklinis ar poroloninis: kokio tipo čiužinį pasirinkti?

Čiužinys – kokybiško ir patogaus miego garantas. Tačiau, siekiant, kad būtent tai jis suteiktų labai svarbu jį pasirinkti tinkamai. Čiužinys yra pagrindinė lovos dalis, kontaktuojanti su kūnu, tad, labai svarbu, kad jis būtų patogus, suteiktų tinkamą atramą. Tiesa, čiužinių pasirinkimas yra tikrai nemažas. Jie skiriasi ne tik savo dydžiais, bet ir tipais, kurių galima išskirti du pagrindinius: spyruokliniai ir poroloniniai. Kuris iš šių tipų geresnis ir kurio tipo čiužinį vertėtų pasirinkti? Apie tai ir dar daugiau pakalbėsime šiame straipsnyje. 

Spyruokliniai čiužiniai ir jų ypatybės

Spyruokliniai čiužiniai, vienareikšmiškai, gali būti laikomi klasikiniais, standartiniais čiužiniais. Tai čiužinių tipas, naudojamas itin dažnai ir plačiai. Spyruokliniai čiužiniai, kaip ir nusako jų pavadinimas, viduje turi spyruoklių sluoksnį, kuris suteikia atramą kūnui, o taip pat, duoda čiužiniui minkštumo ir patogumo. Kiekvienas čiužinys yra papildomas skirtingu skaičiumi spyruoklių. Na, o kuo jų daugiau, to didesnė tikimybė, kad čiužinys bus patogesnis ir minkštesnis. Taip pat, skiriasi ir naudojamų spyruoklių storis, kuris užtikrina čiužinio kietumą. Negana to, naudinga žinoti ir tai, kad ir pačios spyruoklės, naudojamos čiužiniuose, gali būti skirtingų tipų. Vienos savo forma primena smėlio laikrodį, pasižymi paprastumu ir tikrai žema kaina. Tuo tarpu, galima rasti ir kišeninio tipo spyruoklių, kurios individualiai yra suvyniotos į audinio gabalėlius. Tai leidžia spyruoklės judėti nepriklausomai nuo viena kitos, o taip pat, tokie čiužiniai yra kur kas tylesni. Dažniausiai, tokio tipo spyruokles turintys čiužiniai yra brangūs. Galiausiai, spyruoklės gali būti sujungtos į kelias, atskiras spyruoklių eiles, sudarytas iš vienos vielos gijos. Tokie čiužiniai pasižymi išskirtiniu tvirtumu, o tai reiškia, kad jie gana sunkiai prisitaiko prie kūno formų. Ieškantiems spyruoklinio čiužinio vertėtų apsilankyti Varle.lt svetainėje: https://www.varle.lt/ciuziniai/?f.s-tipas=Spyruokliniai. Čia rasite itin platų jų pasirinkimą.

Svarbu pabrėžti ir tai, kad šio tipo čiužiniai pasižymi ir tam tikrais privalumais bei trūkumais. Spyruokliniai čiužiniai, iš tiesų, yra tikrai nebrangūs. Jie suteikia gana minkštą, bet tuo pačiu tvirtą atramą kūnui. Taip pat, šie čiužiniai suteikia ir tikrai gerą oro cirkuliaciją, o tai leidžia miegoti nesušylant. Laikomasi nuomonės, kad šie čiužiniai suteikia kur kas daugiau atramos sunkesniems žmonėms, nei poroloniniai. Tačiau, jie labiau juda, gali skleisti garsus ir laikui bėgant greičiau išsiguli. Be abejo, kokybė ir patvarumas priklauso nuo pasirinkto modelio, naudojimo, pačio žmogaus. 

Poroloninių čiužinių privalumai ir trūkumai 

Poroloniniai čiužiniai, šiomis dienomis, yra itin populiarūs ir net dažniau naudojami nei spyruokliniai. Tai čiužiniai, kurie yra gaminami iš skirtingo porolono bei įvairių kitų užpildų. Tokie čiužiniai gali būti tiek minkšti, tiek kieti. Taip pat, jie skiriasi savo kainomis, dydžiais ir kitomis, standartinėms čiužinių ypatybėmis. Pavyzdžiui, poliuretano porolonu pripildyti čiužiniai yra naudojami dažniausiai. Jie gana minkšti ir spyruokliuojantys, nors ir neturi spyruoklių. Kitas labai dažnas ir populiarus pasirinkimas – viskoelastinio arba “Memory” porolono čiužiniai. Tai tvirti, tankūs čiužiniai, kurie efektyviai prisitaiko prie kūno formų. Jie yra tikrai patogūs ir komfortiški. Reikėtų atminti, kad dauguma čiužinių gamintojų naudoja kelis porolono tipus, kad sukurtų puikiai subalansuotą ir patogų čiužinį. Dažniausiai, tokio tipo čiužiniai turi 2 ar net 5 sluoksnius, sudarytus iš skirtingų medžiagų, tankių.

Visi poroloniniai čiužiniai pasižymi išskirtiniu patogumu, puikiai izoliuoja judesius. Dėl šios priežasties, jie puikiai tinka tiems, kurie miega nevieni ar tiems, kurių partneriai miegodami smarkiai juda. Nors iš pažiūros yra itin minkšti, šie čiužiniai suteikia puikią atramą kūnui, o taip pat, puikiai atpalaiduoja įsitempusius kūno raumenis. Galiausiai, teigiama, kad jie puikiai tinka tiems, kurie dažniausiai miega ant šono.

Tačiau, poroloniniai čiužiniai turi ir tam tikrų minusų. Pirmasis iš jų – nemalonus kvapas, kuris gali jaustis pirmomis naudojimo dienomis. Taip pat, tokie čiužiniai nekvėpuoja taip efektyviai kaip spyruokliniai, tad, ant jų miegoti gali būti gana karšta. Lyginant su spyruokliniais, poroloniniai nėra tokie pigūs. 

Kokį čiužinį pasirinkti?

Vieno geriausio čiužinio tipo išskirti tikrai negalime. Kiekvienas žmogus turi savo poreikius, pomėgius ir patogumą, komfortą supranta skirtingai. Tad, geriausias bus tas čiužinys, kuris labiausiai atitiks jūsų turimus poreikius bei norus. Nepamirškite, kad vien čiužinio tipo išsirinkti neužteks. Tinkamai pasirinkite ir jo dydį, kuris turėtų būti derinamas prie turimos lovos. 

Jei ieškote patogaus ir kokybiško čiužinio, tikime, kad Varlėje tikrai rasite sau tinkamą modelį. Apsilankykite ir išsirinkite iš plataus ir įvairaus čiužinių asortimento. Standartiniai vaikiški, vienguliai, dviguliai, skirtingų išmatavimų čiužiniai 80×190 cm, 140×200 cm, 160×200, 180×200 cm – kiekvienas tikrai ras sau tinkamą variantą. Čia visada žemos kainos!


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių