Viešoji įstaiga Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centras iš Sveikatos apsaugos ministerijos 10 metų laikotarpiui gavo naują B tipo greitosios medicinos pagalbos automobilį „Fiat Ducato“. Automobilis perduotas su reikalinga medicinine įranga. Visuose šiuo metu savivaldybėms perduodamuose GMP automobiliuose yra sumontuota automatinė gaivinimo sistema Lucas2 (naudojama vietoje rankinio širdies masažo), paciento transportavimo kėdutė, modernūs multifunkciniai neštuvai, pritaikyti būtent šioms mašinoms, taip pat moderni spinalinė lenta, tinkanti daryti rentgenogramas. Automobiliai yra įrengti ir ištestuoti notifikuotoje laboratorijoje pagal šiuolaikinius standartus.

Rajono meras Algis Kašėta pasidžiaugė naujai gautu GMP automobiliu ir pažymėjo, jog Varėnos rajonas pats didžiausias Lietuvoje, tad itin svarbu, kad būtų užtikrintos sąlygos pas pacientą nuvykti laiku. Kaimai išsidėstę atokiose miškingose vietovėse. Kiekviena minutė teikiant pagalbą ypatingai brangi. „Su šiuolaikine įranga gautas naujas greitosios medicinos automobilis leis mūsų medicinos darbuotojams pas pacientus nuvykti greičiau ir suteikti profesionalesnę bei efektyvesnę pagalbą pačiame automobilyje“, – pabrėžė rajono vadovas.

Apie gauto GMP automobilio svarbą kalbėjo ir  PSPC vadovas Danas Bortkevičius: „Dėl didelių atstumų mūsų GMP automobiliai per metus nurieda apie 250 tūkst. kilometrų, todėl automobilių parko atnaujinimas leis Varėnos PSPC taupyti lėšas skiriamas kurui bei automobilių remontui. Šiuo metu Varėnos PSPC GMP naudojasi 3 automobiliais aprūpintais reikiama įranga. Per 2017 metus Varėnos PSPC GMP turėjo virš 5000 iškvietimų. Dažniausiai į GMP kreipiamasi dėl padidėjusio kraujo spaudimo, galvos svaigimo, silpnumo, širdies veiklos sutrikimų, nugaros skausmų. Nauji, aprūpinti šiuolaikinėmis ryšio priemonėmis, medicinine įranga GMP automobiliai padės laimėti lemtingas akimirkas kovoje su mirtimi, laiku pristatyti pacientus į reikiamą gydymo įstaigą bei suteikti būtiniausias gydymo paslaugas transportavimo metu.“

Šie automobiliai modernūs ne tik savo medicinine įranga, jie atitinka griežčiausias emisijos normas, o tai yra aktualu Europoje ir pasaulyje. Jie taip pat atitinka visus eletkromagnetinius, triukšmo lygio ir ergonomikos reikalavimus, tad medikams juose dirbti sudarytos maksimaliai palankios sąlygos. 

Solveiga Žukienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė