Varėnos rajone skambiai, prasmingomis akcijomis,  minėjimais ir koncertais paminėtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt devintosios metinės. Varėnoje šiai iškiliai datai skirti renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis už Lietuvą ir jos laisvę Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kurias aukojo Varėnos parapijos klebonas Ernestas Maslianikas. Gražią dovaną visiems varėniškiams padovanojo Šv. Mišių metu ir po jų giedojęs Ilonos Zalanskienės vadovaujamas Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“. Vėliau prie Varėnos kultūros centro buvo pasitikti daugiau kaip šimtas tautine atributika pasipuošusių  prasmingo Lietuvos nepriklausomybės dienai skirto bėgimo „Aš bėgu už laisvęׅ“ nuo Senosios Varėnos iki Varėnos dalyvių. Simbolinėmis dovanėlėmis pagerbti: greičiausiai atbėgęs Mindaugas Stulgys, greičiausiai atbėgusi Inga Judickienė ir šventiškiausiai pasipuošęs bėgimo dalyvis Aleksandras Sukovas. Visi norintys buvo pavaišinti kareiviška koše ir arbata.

Vėliau visi šventiškai nusiteikę rinkosi į iškilmingą renginį kultūros centre. Kultūros centro fojė šaulių uniformomis pasipuošę merginos dovanojo kiekvienam po trispalvę vėliavėlę.

 Kovo 11-ajai skirtas renginys prasidėjo Lietuvos valstybės himnu, tylos minute pagerbti tie, kurie gyvenimą paaukojo už Lietuvos valstybės laisvę. Šaulių uniformomis pasipuošę merginos padėjo krepšelius gėlių prie Nepriklausomybės paminklo ir savanorių kapų Senojoje Varėnoje.

Su džiaugsminga švente – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena –  varėniškius ir miesto svečius pasveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. „Mūsų Lietuvos istoriją visais amžiais kūrė optimizmas, tikėjimas, pozityvas. Juk ir mūsų kartai pats didžiausias atspirties taškas, gaivus oro gurkšnis laukiant Atgimimo buvo  palėpėse rasti seni laikraščiai, pašto ženklai, monetos, liudijantys apie prarastą laisvą Lietuvą. Šiandien jauni žmonės, į ką jie remiasi? Tai vėlgi tas mūsų tikėjimas yra pagrindinis jausmas. Kviečiu visiems drauge ieškoti, kas mums bendra, kad ta bendryste toliau gyventume, kad visada būtų kalbama apie tai, kad lemiamais momentais buvome vieningi, kad pagrindinis ramstis būtų  tikėjimas Tėvyne, kalba, kultūra, žmogumi“, – kvietė meras.

  Iškilmingomis ir džiaugsmingomis natomis nuskambėjo nuostabi kompozicija, kurią atliko Matuizų kultūros centro suaugusiųjų teatras „Giraitė“, vadovaujamas Irenos Čeplikienės. Šventės dalyvius džiugino įspūdingas Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestras ir šokėjų grupė, vadovaujami Sauliaus Mickevičiaus ir Sonatos Jankienės.

Jaunimo ir suaugusiųjų šypsenos, trispalvių vėliavėlių plazdėjimas, prasmingi žodžiai, patriotinės dainos, skambūs akordai ir malonus bendravimas sukūrė tikrai šventinę nuotaiką.

Rūta Averkienė