Rūta Averkienė

Varėnos rajone esančiame Urkionių kaime, atokioje vietovėje šalia miško atidarytas išskirtinis objektas –  moderni daugiafunkcinė šaudykla. Sporto ir laisvalaikio centro „Šūvio klubas“ direktorius Vidmantas Balkė, maždaug keturių hektarų plote išsidėsčiusią šaudykląįrengęs paveldėtoje senelių žemėje, mano, kad ji taps dideliu traukos centru bei laisvalaikio praleidimo vieta ne tik medžiotojams, sportininkams, šaudymo mėgėjams, bet ir visiems prijaučiantiems nuo pačių mažiausių iki labiausiai pažengusių. Juolab, kad tokios šaudyklos Lietuvoje daugiau nėra.

Šaudyklos teritorijoje įrengti šaudymo boksai, kuriuose galima šaudyti įvairiais šautuvais į stovinčius taikinius, į taikinius „bėgantis šernas“ 35 – 50 m., įskrendančius taikinius (lėkšteles). Čia galima šaudyti graižtviniais, lygiavamzdžiais, pneumatiniais, trumpaisiais šautuvais. Taip pat galima šaudyti dešiniarankiams ir kairiarankiams pritaikytais sportiniais lankais, laidynėmis. Vaikai čia pramogų taip pat ras – jie galės išbandyti akies taiklumą šaudydami lankais, pritaikytais vaikams. Čia dirba ir šaudymo instruktorius.

Norintys gali atsivežti savo šautuvą ir šovinius. 

Į oficialų šaudyklos atidarymą svečius sukvietęs idėjos sumanytojas ir „Šūvio klubo“ vadovas Vidmantas Balkė sakė, kad įrengti šaudyklą paskatino jo didelė aistra medžioti ir pomėgis šaudyti. Jis pasidžiaugė, kad visa tai pavyko įgyvendinti per palyginti trumpą laiką. „Nors su šeima gyvename Vilniuje, tačiau jau aštuonis metus medžioju aplinkiniuose miškuose. Paveldėtoje senelių žemėje prieš keturis metus pasistatėme namą ir gana dažnai čia lankomės. Kadangi labai mėgstu šaudyti, idėja gimė čia įrengti šaudyklą. Juolab, kad Varėnos rajone oficialios šaudyklos nėra. Labai džiaugiuosi, kad mano svajonė realybe virto per trumpą laiką. Pirmasis pylimas pradėtas pilti praėjusių metų liepos pradžioje, o dabar štai jau turime įrengtą šaudyklą“.

Šaudyklos šeimininką su drąsiu sprendimu įrengti šį unikalų objektąpasveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. „Reikia būti labai drąsiam ir nenuobodžiam žmogui, kad sugalvotų idėją tokioje atokioje vietoje, kaip Urkionių kaimas, atidaryti tokią didelę šaudyklą. Džiaugiuosi, kad Varėnos krašte atsirado dar vienas traukos objektas. Belieka palinkėti kuo didžiausios sėkmės“.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas pažymėjo: „Varėnos rajone šaudyklos atidarymas – tikrai neeilinis įvykis.  Dėkoju Vidmantui už šio projekto įgyvendinimą ir sudarytą galimybę visiems tobulinti savo šaudymo įgūdžius“.

Šaudyklos šeimininką pasveikino ir trispalvę padovanojo Seimo narys Juozas Baublys.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės atstovas Gintaras Kašėtasakė, kad čia sudarytos puikios sąlygos ne tik medžiotojams, bet ir kariuomenei bei šauliams tobulinti šaudymo įgūdžius.

Televizijos laidos „Tauro ragas“ kūrybinė grupės direktorius Artūras Čalutka pažymėjo, kad šaudykla įrengta profesionaliai ir pasveikino su ambicinga idėja įrengti didelį traukos centrą šaudymo mėgėjams.

Perkirpus simbolinę šaudyklos atidarymo juostelę, svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po šaudyklos teritoriją. Po to ji buvo išmėginta praktiškai –čia buvo surengtos šaudymo varžybos, kuriose taiklumą išbandė ir azartiški šauliai, ir mažiau patyrę. Taikliausieji buvo apdovanoti  „Šūvio klubo“ prizais ir taurėmis. „Šūvio klubo“ šaudyklos įrengimas – sveikintina iniciatyva. Objektas unikalus ir susijęs su Varėnos krašto, sveikatingumo ir sportostrategija. Nors šaudykla dar tik atidaryta, tačiau jos išbandyti jau vieni po kitų važiuoja medžiotojai, jau suplanuotos čia šią vasarą vyksiančios respublikinės medžiotojų varžybos.