Vasario 20 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje pristatytas Vytauto Čepo dokumentinis romanas „Siena“. Knygos autorius – psichologijos mokslų daktaras, aštuonių knygų autorius, į Varėną atvykti negalėjo. Kūrinį pristatė romano herojus – buvęs Generalinės prokuratūros ypatingai svarbių bylų tardytojas, prezidento įkurtos grupės kovai su organizuotu nusikalstamumu vadovas, ambasadorius, dabar baudžiamosios teisės advokatas Egidijus Bičkauskas.


E. Bičkauskas prisiminė, kaip papasakojo V. Čepui bylos, kuri teisininkų sluoksniuose buvo vadinama G. Jackos vardu, istoriją, pateikė visus reikiamus dokumentus, o po pusmečio buvo išleista realiais faktais paremta knyga. Ši knyga tarsi paskutinis šauksmas  – „kai teisė nepadeda, turi padėti literatūra“. Romane „Siena“ narpliojama trijų iki gyvos galvos įkalintų vyrų istorija, pasakojama, kaip 12 metų bemaž 200 tomų sudaranti byla buvo tiriama ir nagrinėjama teisme, kokių klaidų padarė pareigūnai, o vėliau ir teisėjai, narpliodami trijų žmonių nužudymą ir taip pasmerkdami nekaltus žmones visą gyvenimą tūnoti už grotų. „Tai knyga apie protu nesuvokiamą aplaidumą, pasibaisėtiną abejingumą žmonių likimams, neįsivaizduojamą teisinę biurokratiją. Įkalčių slėpimas, šališkumas, įstatymų pamynimas, įtakos klanai, kyšininkavimas bado akis ne tik paprastiems žmonėms, bet ir patiems teisininkams, kurie, susidūrę su neįsivaizduojamo dydžio ir galios teisine mašina, bejėgiai ką nors pakeisti. Teisingumas klysta! Ką daryti, atsidūrus prieš neįveikiamą akliną sieną? Nemanykite, kad tai jūsų neliečia. Ši siena staiga gali iškilti prieš kiekvieną“. 

Renginio vedėjas politikas Gediminas Jakavonis Egidijų Bičkauską pristatė kaip sąžiningą žmogų, visada viską norintį padaryti iki galo, o knygą perskaitė per dieną: įdomus siužetas, turtingi dialogai. Liko daug erdvės apmąstymams, daug ką pasako romano moto: „Kol nors vienas neteisingai nuteistas tūno kalėjime, mes nesame laisvi“.

Varėnos viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Daiva Armonienė