Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (VPPAR) Verslo vadovų klubas savo narius ketvirtadienį, gegužės 13 d. pakvietė į diskusiją su socialiniais partneriais. Vakaras buvo skirtas Vilniaus miesto ir Alytaus rajono plėtros bei investicinių projektų apžvalgai, su verslo ir mokslo bendruomenės nariais diskutavo merai  Remigijus Šimašius bei Algirdas Vrubliauskas.

Savivaldybių vadovai, pristatydami savo teritorijų vystymo vizijas bei planus, kartu brėžė ir galimybes verslui prisidėti siekiant darnios plėtros tikslų.

Vilniaus miesto meras R. Šimašius klubo narius supažindino su miesto tarptautiniais reitingais, Vilniaus vizija, pažymėjo socialinių partnerių bendradarbiavimo svarbą siekiant darnaus miesto vystymosi. 

Alytaus rajono savivaldybės meras  Algirdas Vrubliauskas daugiau akcentavo jau įgyvendintus bei šiuo metu įgyvendinamus infrastruktūros projektus bei pristatė galimybes verslui kurtis, plėtoti veiklą ne tik Alytaus rajone, bet ir visame Pietų Lietuvos regione. A. Vrubliauskas sakė, kad tikisi naujo proveržio, pradėjus veiklą neseniai sukurtai Verslo tarybai, pabrėžė gyvenimo rajone privalumus, kuriuos šalies didmiesčių gyventojai ypač įvertino COVID-19 pandemijos metu. Meras pateikė prezentaciją apie smulkaus ir vidutinio verslo rėmimą Alytaus rajone, įgyvendinamus svarbius infrastruktūros projektus.

Išliekame tarp lyderių Lietuvoje pagal ūkio subjektų skaičiaus augimą. 2020 metais įregistruota 1260 ūkio subjektų. Iš jų 96 – nauji (2019 m. – 59). Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimui skyrėme beveik 100 tūkst. eurų. Paramą gavo net 67 įmonės. Daugiau kaip 62 tūkst. eurų skirta naujoms darbo vietoms įkurti. Paramos gavėjai  deklaravo, kad yra sukūrę 80 naujų darbo vietų. Daugiau kaip pusė paramos – naujoms įmonėms, jų pernai buvo net 35. Jau 6 metai, kai 44-ioms individualioms veikloms nustatome tik 1 euro mokestį“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas.

Sigitas Leonavičius, VPPAR prezidentas, akcentavo Vilniaus miesto ir Alytaus rajono vadovų dalykišką požiūrį į verslo bendruomenes ir verslą, kuris prisideda kuriant patogesnį gyvenimą visiems gyventojams bei kvietė aktyviau naudotis Rūmų tarptautiniais kontaktais ir kanalais.

Preliminariai sutarta dėl Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narių susitikimo su Alytaus rajono vadovais ir verslininkais.

Verslo vadovų klubas – šiemet įsteigtas jau trečias VPPAR darinys, jungiantis daugiau kaip 40 aukščiausio lygio vadovų ir įmonių savininkų. Taip pat veikia Eksporto klubas bei Verslo moterų tinklas. 

                                  Alytaus rajono savivaldybės ir VPPAR informacija