Danielius Jakubavičius

Kartais skaitant nuostabią knygą, taip ir norisi pabuvoti aprašomose vietose, pažiūrėti kaip šiandien ten yra iš tikrųjų. Kai vakarais prieš miegą bebaigiant skaityti Remigijos Pauliukaitės biografiją apie aktorių Vytautą Tomkų "Vytautas Tomkus", jau kitą rytą panorau kažkur nuvažiuoti ir pasidairyti. Tokia vieta buvo Žasliai, Kaišiadorių rajone.

Pamenate garsiojo filmo, kurto prieš geras keturis dešimtis metų, paskutinius epizodus, kai Tadas Blinda eina kaukšėdamas batais akmenuotu grindiniu į smuklę pasiimti raktų, akmenuotą aikštę, kurioje ir suklupęs miršta. Šie vaizdai būtent iš Žaslių.

Tik šiandien ne visas tas grindinys telikęs, vidury paminklas pastatytas, trikampėje aikštėje aplinkui išasfaltuoti keliai. Pasak vietos žmonių yra dar du leisgyviai namai, kuriuose taip pat buvo nufilmuotos kai kurios filmo scenos. (Daugiau apie Žaslius: http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%BDasliai)

P.S. Po kelių metų gavau Vytauto Tomkaus dukros Dovilės kelias nuotraukas ir šį laiškelį... :

Dovilė Tomkutė: Šiandien su tėvais ir dukra pravažiavom pro Žaslius, sustojom aikštėje ir nufotografavom tėtį prie senosios smuklės. Labai daug sentimentų tam laikui ir tai vietai. Aš irgi būdama vaikas dalyvavu filmavime ir viską mačiau gyvai. Internete paieškojau nuotraukų ir radau Jūsų labai gražų aprašymą. Siunčiu tėtės nuotrauką šiandien.