Birželio 9 d. Žilinuose vyko kaimo šventė ,,Mes esam dzūkai“. Žilinuose ši šventė organizuojama nuo 2000 metų ir turi savo tradicijas. Šiemet pagrindinis šventės rėmėjas buvo LR Žemės ūkio ministerija. Šventę taip pat rėmė: Varėnos rajono savivaldybė, Varėnos kultūros centras . Šventės organizatoriai : Žilinų kaimo bendruomenė ir Žilinų kultūros centras.

Šventė prasidėjo sportinėmis varžybomis mokyklos stadione. Vyko įvairios varžybos: krepšinis, smiginis , virvės traukimas, giros kilnojimas. Varžybose dalyvavo net penkios krepšinio komandos. Džiaugiamės dideliu būriu jaunųjų sportininkų dalyvavusių šiose varžybose. Pagrindinis mūsų siekis - varžytis kilnia dvasia, formuoti poreikį sportuoti, aktyviai judėti visą gyvenimą, kuo daugiau jaunų žmonių įtraukti į šias varžybas- buvo pasiektas. Vėliau šventė persikėlė prie kultūros namų, kur vaikai, paaugliai , tėveliai dalyvavo linksmose estafetėse ir žaidynėse.

Buvo smagu stebėti aktyvius dalyvius ir palaikymo komandas. Bendruomenės parko prieigose tuo metu jau veikė amatininkų ir ūkininkų turgelis: buvo galima įsigyti Ritos naminės duonos , Luko ir Vido šiųmečio bičių medaus, Sigos rankų darbo apyrankių, Gintaro pintų gaminių, Valdo ir jo žmonos ūkyje pagaminto ožkų sūrio. Veikė fotografijų paroda- konkursas ,,Žilinai šimtmečio akivaizdoje“, kurioje kiekvienas galėjo siųsti savo nuotraukas, o šventės metu pabalsuoti už labiausiai patikusią nuotrauką. Nuotrauka nugalėtoja tapo ,,Kelias namo“, kurios autorė R. Kondratavičienė.

18 val. buvo paskelbtas iškilmingas šventės atidarymas, kurį pradėjome Žilinų kaimo himnu. Šventėje dalyvavo Seimo narys Juozas Baublys, kuris pasidžiaugė, kad gali dalyvauti šioje bendrystėje ir padėkojo Žilinų bendruomenei bei jos žmonėms už aktyvią veiklą ir nuveiktus darbus puoselėjant savo kraštą ir įteikė paveikslą ,,Tautinė giesmė“. Mero vardu žodį tarė Varėnos raj. savivaldybės mero patarėjas Jonas Kleponis, kuris perdavė mero padėką ir simbolinį angelą. Šventėje dalyvavo meno mėgėjų kolektyvai iš Žilinų, Dusmenų, Puodžių, Perlojos, Nedzingės, Vilniaus. Koncerto metu buvo įteiktos padėkos ir keramiko Marijaus Labanausko suvenyrai už sporto pasiekimus, už bendrystę, už širdies šilumą, už aktyvią veiklą, už paramą, už iniciatyvas, už idėjas. Koncertą užbaigė romansų ansamblis ,,Juodoji rožė“ padovanodama už širdies griebiančias dainas ir melodijas. Šventę baigėme bendru visų dalyvių pasibuvimu prie arbatos puodelio, ragaujant kulinarinio paveldo patiekalus. Dar ilgai netilo dzūkiškos dainos ir šnekos. Dėkoju aktyviausiems bendruomenės nariams , kurie prisidėjo, kad šventė būtų nuoširdi ir įdomi.

Žilinų bendruomenės pirmininkė Žilinų kultūros centro direktorė Dalia Šmigelskienė