Robertas Šarknickas: “Ne Ezopo kalba”
( paimta iš Meno tarybos puslapio www.menotaryba.lt
Pagrindinis tuo metu MT iškeltas uždavinys – teikti pasiūlymus, kaip geriau organizuoti kultūros darbą arba, kaip sakė O.Suncovienė: „Reikia susivienyti kovoje prieš diletantus!”
1998 m. MT veikla blėsta. Ji vėl suburiama „iš viršaus” – Alytaus miesto savivaldybės vicemero Kęstučio Miliausko iniciatyva.
Dabar, kai prabėgo tam tikras laikas, ir visi suprantame, jog vyksta tai, kas vyksta – nė viena, antra ar trečia taryba nepervers miesto kultūrinio gyvenimo, nepadarys revoliucijos. Vyksta normalus, kasdienis darbas” – sakė Liudas Ramanauskas
2001 – 2002 Pavyzdžiui galima parodyti MT inicijuotą leidybinės programos sukūrimo idėją, kuri pateko į priemonių planą, tačiau įgyvendinimas priklausys nuo savivaldybės administracijoje dirbančių žmonių suinteresuotumo. Pirmininkas V.Stanionis
2003 Susitikimų vieta ir laikas bus amžina meno tarybos narių problema.“
2006 Arvydas Švirmickas: „Kultūros ir meno narių užduotis turėtų būti strateguoti kultūros politiką mieste. Taryba turi spręsti labai plačius uždavinius, teikti pasiūlymus.“
Gitana Molevičienė: „Neteisinga nuomonė, kad kultūros politiką turi strateguoti Kultūros ir meno taryba. Politika yra politikų reikalas. Reikia galvoti apie kultūros objektus, infrastruktūrą, jaunų menininkų pritraukimą į miestą. Kultūros ir meno taryba reikalinga“.
Liudas Ramanauskas: „Kultūros ir meno taryba atsirado todėl, kad vyko menininkų konfliktas su Kultūros skyriumi. Tuomet ir buvo nuspręsta tokią įsteigti“.
2007 m. buvo diskutuota ir priimti sprendimai šiais klausimais:
–pasiūlymas įsteigti vyriausiojo dailininko pareigybę Alytaus miesto savivaldybės administracijoje. Šis specialistas formuotų „patrauklų miesto vaizdą“ ir būtų už jį atsakingas bei jis turėtų rūpintis miesto galerijos įsteigimo klausimais.
Išvada
Nesu tikras ar kultūros skyrius apskritai yra reikalingas, štai Lenkijoje jų nėra, dirba kultūros centrų administracijos, visa tai galėtų atlikti Alytaus kultūros ir komunikacijos centro administracija, kartu būtų sutaupytos lėšos, kuriuos išvaistė esama dabartinė valdžia. Duodu 100 procentų, kad Lietuvoje jau greitai nebus kultūros skyrių, kurios yra labai politizuotos.
Meno taryba kaip supratote, neturi balso savivaldybėje, manau, kad jos buvimas yra tik butaforija į kurią jau seniai nebežiūrima, negerbiama. Šioje salėje jau eilę metų dalyvauja keli politikai, kurių kalba tik baigdavosi kalbomis. Kad viskas veiktų teisingai, manau jog turi būti sudaryta savivaldybės ir meno tarybos bendradarbiavimo sutartis. Kad meno taryba turėtu svarų balsą savivaldybėje, kad be jos nebūtų priimami su kultūra susiję klausimai. Turime būti saugūs, ramūs, ramūs, kad mūsų miestas nebūtų išniokotas kultūrine ir architektūrine prasme, ir būti laisvi kūryboje, kad susirinkimai vyktų ne Ezopo kalba. kaip supratote savivaldybėje neišvengiamai per kiekvienus rinkimus atsiranda daug diletantų, neišvengiamai mes turime jiems padėti.
Pagarbiai
Kino režisierius, mokytojas
Robertas Šarknickas