Alytaus r. meno ir sporto mokyklos kolektyvas ne vien moko, bet ir mokosi…

 Alytaus r. meno ir sporto mokyklos kolektyvas ne vien moko, bet ir mokosi…

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija bendradarbiaudama su įvairiomis suaugusiųjų švietimo, kultūros, bendruomeninėmis institucijomis, kvietė visas  Lietuvos bendruomenes dalyvauti suaugusių mokymosi savaitėje. 2014 metų suaugusiųjų mokymosi savaitę „Gyvybės medis“ globoja Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė. XV-oji suaugusiųjų mokymosi savaitė skiriama darnaus vystymosi idėjos sklaidai ir praktiniam jos taikymui.

Gyvybės medis – abstraktus pasaulio modelio simbolis, šių metų suaugusiųjų mokymosi savaitėje reiškia harmoniją su savimi, su aplinka, su savo bendruomene ir valstybe, bei pusiausvyrą tarp mūsų praeities, dabarties ir ateities, tarp mūsų žodžių ir veiksmų. Savaitė „Gyvybės medis“ skiriama pokalbiams paprastais, „žmoniškais“ žodžiais ir konkretiems veiksmams, kurių esmė – perėjimas nuo abstraktaus mes prie konkretaus , nuo žodžio prie veiksmo, nuo deklaratyvių vertybių prie žodžių ir veiksmų darnos visose keturiose darnaus vystymosi srityse:  -Darbo, vartojimo ir požiūrio į materialinę gerovę . – Bendravimo saugant save ir savo bendruomenę, dalyvaujant visuomeniniame ir politiniame gyvenime. – Elgesio ir vertybių, švietimo, kultūrinės įvairovės ir tradicijų palaikymo. – Išteklių tausojimo ir požiūrio į ekologiją. Mūsų mokyklos renginys atspindėjo – kultūrinės  įvairovės, tradicijų palaikymo, suderinamumo paiešką tarp kelių kultūrų.

Alytaus raj. meno ir sporto mokyklos kolektyvas lapkričio 20 dieną skyrė savo inovatyvių žinių sklaidai.  Mokytoja metodininkė Laima Zalanskienė pristatydama integruotą muzikos istorijos  pamokos ,,Irano kultūra per fotoobjektyvą“ pranešimą akcentavo  integruotų pamokų svarbą. Mokytoja teigė, kad pamokos  tampa įdomesnės, suteikiančios daugiau motyvacijos ir kūrybiškumo mokiniams, skatinančios savarankiškumą, loginį mąstymą, aktyvų dalyvavimą ugdymo procese. Įvairių dalykų integravimas sudaro sąlygas mokiniams parodyti ir plėtoti visas bendrąsias kompetencijas, tai ir  bendradarbiauti, klausytis ir siūlyti idėjas, jas įgyvendinti, išklausyti kito nuomonę, išsakyti savąją, ir kt. Informacinėse pateiktyse aiškiai buvo išdėstyti pamokos tikslai, uždaviniai bei supažindinta su Irano vokalistės folklorininkės Simos Binos muzika, šalies kultūra, gamtos atgimimo Nouruz tradicijomis.

Dailės mokytojas Evaldas Ostrauskas supažindino su “Gyvybės medžio” – esme, piešiniuose pavaizduota prasme nuo individo gimimo iki mirties (kaip visuomenės nario, kaip šeimos žmogaus, kaip planetos gyvojo pasaulio atstovo). Vizualiai pademonstravo “gyvybės medžio”atsiradimą lietuviškose saulutėse, tapyboje, drožyboje, mezginiuose, karpiniuose….Diskusijos eigoje, kilo puiki idėja, kad dailės skyriaus mokiniai galėtų paruošti teminę parodą “Gyvybės medis”. Su tautodailės elemantais arba šiuolaikišku interpretavimu.

Vyresnioji mokytoja Rasa Babarskienė dalinosi įspūdžiais iš koncertinės kelionės po Kinijos liaudies respubliką. Spalio mėnesio pradžioje  Kinijos sostinėje  kasmet vyksta “Beijing International Tourism Testival(is)”. XVI-ojo įspūdžius, koncertinius įrašus, nuotraukas mokytoja demonstravo ir komentavo. Supažindino su  dalyvių atliekama nacionaline muzika. Kolegos išgirdo  Tailando, Čilės indėnų, Kinijos liaudies respublikos, Rusijos, Italijos, Indijos, Škotijos kolektyvų atliekamos muzikos. Galėjo susipažinti su spalvingais kitų tautų nacionaliniais drabužiais. Visi pritarė, jog lietuvių atliekami kūriniai, šokiai, tautiniai drabužiai, trispalvės spalvos nenusileidžia grožiu kitoms tautoms. Jie puikiai žiūrėjosi Di Tan parke, prie Didžiosios Kinijos sienos, Imperatorių rūmuose, miestų koncertinėse aikštėse.   Nuotrauka Nr.140840

Vyresnioji mokytoja Rasa Urbonienė  studijos “Sakralus garsas” įkūrėja, supažindino mokytojus su meditacijos subtilybėmis. Mokė nervinės įtampos mažinimo, minčių-emocijų kontroliavimo, raumenų įtampos atpalaidavimo pratimų. Mokytojai Rasai, grojant Tibeto dainuojančiais dubenimis, visi bandėme medituoti: rasti harmoniją savo mintyse, bendravime, sprendimuose. Dubenys skambėjo taip pačiai kaip ir prieš 2000 metų Tibete. O štai atliekama lietuvių liaudies daina „Oi, tu sakale“ su  džiambės (būgnas) pritarimu, nuskambėjo labai šiuolaikiškai.

Dėkoju visiems renginio dalyviams, palaikiusiems Savaitės iniciatyvą, suradusiems originalių formų idėjai įgyvendinti, skyrusiems laiko ir radusiems laiko išteklių.

Alytaus r. meno ir sporto mokyklos vyresnioji mokytoja Rasa Babarskienė


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių