Gerumo tiltas Alovėje

 Gerumo tiltas Alovėje

Lapkričio 28 dieną baigėsi tris mėnesius Alovės pagrindinėje mokykloje trukęs tęstinis projektas “Gerumo tiltas”, skirtas advento papročių puoselėjimui ir mokinių, mokytojų bei tėvų bendradarbiavimui stiprinti. Projekto, kurį koordinavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Petkevičienė ir rusų kalbos mokytoja D. Gumenienė, programą sudarė penkios dalys: advento papročių aptarimas ir priminimas, pažintis su šiaudinių sodų vėrimo subtilybėmis, tradicinių Kūčių stalo patiekalų ruošimas, dekoracijų bei prakartėlės gaminimas ir baigiamasis renginys Alovės kultūros namų salėje.

Vykdydami pirmos dalies užsiėmimus, mokiniai bendravo su savo tėveliais ir seneliais, prisiminė ir užrašė advento ir Šv. Kalėdų laukimo papročius bei tradicijas, o lietuvių kalbos pamokų metu mokytojų padedami savo mintis surinko į knygą – albumą “Stebuklo belaukiant”.

Antroji projekto dalis – tai edukacinės programos Alytaus kraštotyros muziejuje bei Pivašiūnų amatų centre. Programoje „Šiaudiniai stebuklai“ dalyvavo 7 klasės mokiniai, o į Pivašiūnus vyko penktokai. Muziejaus darbuotoja R. Stanevičiūtė ne tik papasakojo apie šiaudinių sodų vėrimo tradicijas, jų reikšmę istorinėje ir kultūrinėje plotmėje, bet ir mokė juos pasigaminti. Naudodami iš pažiūros paprastas medžiagas – šiaudus ir siūlą – mokiniai sukūrė nuostabius trimačius meno kūrinius, kurie papuošė mokyklos erdvę.

Pivašiūnų amatų centro darbuotojos, pasipuošusios tautiniais dzūkių drabužiais, supažindino mokinius suKūčių stalo patiekalais ir vedė edukacinį užsiėmimą „Štai atvažiuoja Kalėda“.Mokiniai gamino kūčiukus ir kūrė dekoracijas Kalėdų eglutei. Mokiniams itin prireikė kruopštumo, kantrybės bei bendradarbiavimo.

Trečioji ir ketvirtoji dalys – tai kūrybinės laboratorijos, kurių metu vyresniųjų klasių mokiniai kartu su mokytojomis R. Cincilevičiene ir D. Gumeniene kūrė adventinęprakartėlę bei dekoracijas mokyklos ir scenos puošimui. Mokinių tėvai taip pat geranoriškai dalinosi savo idėjomis su vaikais bei mokytojomis. Kiekvienas turėjo galimybę pasirinkti veiklą pagal savo poreikius, norus ir galimybes. Mokiniai pagamino žibintus, baltaskares egles, nuostabiais karpiniais papuošė mokyklos langus, o ryški Betliejaus žvaigždė apšvietė Jėzaus gimimą adventinėje prakartėlėje.

Bendrą visų – mokinių, mokytojų ir tėvų – darbą vainikavo penktoji projekto dalis – adventinė popietė “Stebuklo belaukiant”. Čia iniciatyva priklausė ne tik scenarijaus autorei ir projekto koordinatorei D. Gumenienei, bet ir muzikos mokytojoms A. Pajedaitei – Jarmalavičienei bei Z. Cikanienei. Besiruošdami popietei, mokiniai mokėsi būti kartu, išgirsti vieni kitus, tobulino savo muzikinius ir aktorinius gebėjimus. Renginio metu klausėmės senelės bei vaikų pokalbių apie advento draudimus, minėme mįsles, žaidėme, dainavome, susipažinome su tradiciniais Kūčių stalo patiekalais, vakaro burtais ir draudimais.

Dėkojame Alytaus rajono savivaldybei už projektui skirtą finansavimą, o visiems, prisidėjusiems savo idėjomis, patarimais ir konkrečiais darbais už prasmingą veiklų įgyvendinimą. Projektas parodė, kad tik dirbdami kartu galime pasiekti užsibrėžtų tikslų, pajusti sėkmę ir didžiuotis vieni kitais.

Loreta Naujalienė

Lietuvių kalbos mokytoja


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių