Girtuoklių kodavimo ėmėsi meras

 Girtuoklių kodavimo ėmėsi meras

Rita Krušinskaitė “Lietuvos žinios”

Alytaus rajono vadovas kilo į kovą su taurelės mėgėjais – iš savo kišenės sumokėjo už girtuoklių kodavimą.

Jeigu idėja pasitvirtins, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas žada siūlyti rajono savivaldybės tarybai į biudžetą įtraukti kodavimo nuo alkoholizmo programos finansavimą. “Šį metodą pristatysiu ir Savivaldybių asociacijos nariams”, – LŽ teigė jis. Už dviejų rajono gyventojų kodavimą nuo alkoholio priklausomybės meras iš savo lėšų sumokėjo 1200 litų.

Tėvai gėrė, vaikas ūkininkavo

Padėti kapstytis iš alkoholizmo liūno A.Vrubliauskas sumanė stebėdamas 35 metų Virginijos ir 45 metų Vlado šeimą. Ji dėl savo gyvenimo būdo seniai buvo žinoma įvairioms socialinėms tarnyboms ir institucijoms. Trys nepilnamečiai dėl gimdytojų girtavimo glaudžiasi vaikų namuose, su tėvais gyvena tik vyriausiasis – keturiolikmetis sūnus. Būtent šio berniuko varganas gyvenimas paskatino merą ištiesti pagalbos ranką jo tėvams. “Širdį spaudė matant vaiką, kuris, tėvams girtaujant ir pagiriojantis, vienas kaip išmanė triūsė menkame ūkelyje”, – apie moralinį stimulą kalbėjo meras.
Šį pavasarį šeimai iškilo grėsmė būti iškeldintai iš būsto, įrengto buvusių fermų pagalbinėse patalpose. Virginijai ir Vladui ketinta apriboti arba atimti tėvų teises globos namuose esančių vaikų atžvilgiu. Kaip LŽ pasakojo A.Vrubliauskas, alkoholyje paskendę sutuoktiniai dar nebuvo visiškai praradę tėviškų jausmų ir nenorėjo netekti vaikų. Tačiau jie puikiai suprato, kad neturėdami būsto praras galimybę susigrąžinti atžalas.

Nemelavo tik trečias kartas

Ašarojantis Vladas atėjo pas merą ir, žadėdamas pasitaisyti, prašė suteikti kitą socialinį būstą. A.Vrubliauskas patikino surasiąs šeimai naujus namus, tačiau iškėlė sąlygą – sutuoktiniai privalo koduotis nuo alkoholio. Vladas sutiko su mero reikalavimu, o šis, patikėjęs raudančiu vyru, pažadėjo asmeninę paramą vaduojantis nuo žudančios priklausomybės. “Sukirtome rankomis ir abu pasižadėjome laikytis žodžio”, – pasakojo A.Vrubliauskas.
Tačiau labai greitai paaiškėjo, kad duoti žodį lengviau negu jį tesėti. Virginijai su vyru sunkiai sekėsi ištverti be alkoholio 10-12 būtinų dienų. Vyras ir žmona suklupo du kartus. Atvažiavus patikrinti, kaip sutuoktiniams sekasi blaivėti, abu buvo stipriai pagiringi arba apsvaigę nuo alkoholio.
Kai atrodė, kad A.Vrubliausko idėja pasmerkta žlugti, įvyko mažas stebuklas. Niekieno neraginami sutuoktiniai dar kartą atėjo į savivaldybę ir nedrąsiai pasiteiravo: “Tai kaip čia dėl to kodavimo.” Trečias bandymas atsiriboti nuo alkoholio pavyko, tad netrukus šeima persikels į naujus namus ir turės žemės lopinėlį, kad jame galėtų užsiauginti daržovių ir gyvulių.

120 šeimų

A.Vrubliauskas žada padėti Virginijai ir Vladui susirasti net darbą, kad jų seni draugai nesuviliotų grįžti į praeitį. Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Daiva Žemaitaitytė patikino, jog šeimai įsikūrus naujame būste bus grąžinti ir jaunesnieji vaikai. Tačiau tėvai ir toliau bus stebimi, kad užklupus kritiniam atvejui būtų laiku ištiesta pagalbos ranka.
Vien Alytaus rajone gyvena apie 120 šeimų, besimurkdančių alkoholizmo liūne. A.Vrubliausko nuomone, daugelis jų dar gali sugrįžti į normalų gyvenimą, tačiau būtina konkreti pagalba ir palaikymas iš šalies. “Nuo svaigalų priklausomybės kenčiantys žmonės vieni su šia bėda nepajėgs susidoroti, kad ir kaip įkalbinėtume juos keisti gyvenimo būdą”, – įsitikinęs A.Vrubliauskas.


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių