Kuriantis bendradarbiavimas, arba „Kartų mokymasis kartu“

 Kuriantis bendradarbiavimas, arba „Kartų mokymasis kartu“

Gitana Ivanauskienė

Praeitą savaitę Lietuvoje vyko 13-oji suaugusiųjų švietimo savaitė pavadinimu „Kartų mokymasis kartu“. Ši savaitė Daugų Vlado Mirono gimnazijoje prasidėjo renginiu „Paimkim arklą, knygą, lyrą ir eikim Lietuvos keliu“ ir buvo dedikuota Lietuvos dainiui Maironiui. Savaitės renginiai gimnazijos bendruomenę dar labiau suartino. Smagu buvo susitikti ir pabendrauti su išskirtinėmis, drąsiomis asmenybėmis, apžiūrėti parodas, peržiūrėti ir aptarti filmus, pasimokyti amato – pinti iš vytelių, daryti atvirukus, popierines gėles, austi juostas, megzti…

Žmonių santykiai yra stebuklas

Ne kartą turbūt esame girdėję pasakymą, kad „Sėkmė priklauso sėkmingiesiems“. Puikus šio teiginio įrodymas – III ir IV klasių gimnazistų, kitų bendruomenės narių susitikimas su išskirtinėmis asmenybėmis  –  skulptoriumi, „Misija Sibiras10“ dalyviupritraukia į savo renginius svečių iš kitų Lietuvos vietų ar net užsienio. Žmones galima suskirstyti į „modulinius“ ir „šakninius“ („Tai ne mano suskirstymas, remiuosi autoritetais“). „Moduliniai“  – tai vartotojai, jie prisijungia, naudojasi sukurtais ištekliais, bet patys nieko nenori kurti ir „šakniniai“ – jie iniciatyvūs, kūrybiški, aktyvūs. „Pasvarstykite, kokiais žmonėmis jūs esate ar norite būti? Ar jums užtenka renginių Dauguose, ar norite keisti ir keistis?“ – skatino pamąstyti susirinkusius. Robertas taip pat atsinešė ir parodė dokumentinį filmą apie Sibirą, kaip minėjau, jis  – „MisijaSibiras10“ dalyvis.

Gimnazijos mokytojai, mokinių tėvai ar seneliai turėjo galimybę susitikti ir pabendrauti subiologijos mokslų daktaru, fitoterapeutu Juozu Vasiliausku. Susitikimo pradžioje muzikiniu kūriniu pasveikino Ilona Zapolskienė su savo atžalomis – Luku ir Gabija.

Mokslininkas dalijosi ilgo gyvenimo paslaptimis. Kalbėjo apie gydymą augalais, pristatė savo knygas. Patarė, kokius augalus turėti namų vaistinėlėse. Kalbėjo ir apie akupresūrą. „Reikia tik apgailestauti, kad mūsų medicina gydo atskiras žmogaus organizmo dalis. Žmogus – tai visuma“,- sakė Vasiliauskas.  Norintieji galėjo įsigyti naujausią jo  knygą „Ilgo gyvenimo paslaptys“.

Šių žmonių mintys, nuveikti darbai ne vieną turėjo paskatinti veikti. Klausantis negalėjai nesistebėti jų užimtumu, domėjimusi, iniciatyvumu, kūrybiškumu. Jie kupini iššūkių, idėjų. Tiki tuo, ką daro, kuo užsiima. Jie – tikri lyderiai, jų iššūkiai įkvepia.

Kas ji? Mintys apie duoną kasdieninę

 I ir II klasių gimnazistai teatro studijoje žiūrėjo filmą „Riešutų duona“. Po filmo peržiūros vyko pokalbis – diskusija apie tai, kad mūsų duona kasdieninė yra ne tik ta, tikroji duona, kuria  vaišinosiprieš, per ir po filmo, bet ja – duona –  gali būti ir žodžiai,  kuriais bendraujame, rodome jausmus ir emocijas aplinkiniams. Jausmų neišvengsi. Jie egzistuoja ir veikia mintis, elgesį, santykius su kitais. Jausmai ir emocijos žmogui  reikalingi ir reikšmingi. Jų negalima „sudėlioti į lentynėles“ kaip teisingų ir klaidingų, bjaurių ir gražių, tinkamų ir netinkamų. Jausmus reikia išjausti, mintis išsakyti, duoną užmaišyti ir iškepti…

Dalyviai dėkingi mokytojoms, kurios atnešė namuose keptą duoną ir pasidalijo ja,– Stasytei Vitkauskienei, Liucijai Karašauskienei, Žiedūnei Maldonienei ir pavaduotojai Astai Turskienei.

Amato pamokos

Visi norintys galėjo aplankyti parodas – pradinių klasių koridoriuje duris atvėrė paroda „Mano seneliai piešia“, gimnazijos vestibiulyje – „Iš mamos, močiutės skrynios“ ir „Maironis. Paralelės“ (poeto kūrybos iliustracijos, darbus gimnazistams  padėjo perengti technologijų mokytoja metodininkė Rima Jomantienė). Eksponatus į parodas atnešė pradinukai, organizacijos „Viltis“ nariai, Pynimo iš vytelių būrelio nariai, „Moterų klėtelės“ narės –  Onutė Zenevičienė, Onutė Milaševičienė, Zofija Stanionytė –   Bronislava Aleksandravičienė.

„Dailiųjų amatų erdvėje“ tiek gimnazistus, tiek visus norinčiuosius amato paslapčių mokė Julija Bliūdžiuvienė (austi juostas), Danutė Laukaitienė (pasigaminti popierines gėles), Onutė Zenevičienė (atvirukų gamybos), Adelė Bielevičienė ir Onutė Truncienė (mezgimo paslapčių), Rasa Aleksandravičienė (pinti iš vytelių).

Paskaita – seminaras „Laisvi tėvai-laisvi vaikai“

Paskaitą – seminarą tema „Laisvi tėvai – laisvi vaikai“ vedė pradinių klasių mokytoja metodininkė Giedrė Volungevičienė. Anot jos, visos mamos ir tėčiai nori, kad jų vaikai būtų laimingi, pasitikintys savimi, gerbtų save ir kitus, patys būtų gerbiami, gebėtų realizuoti savo svajones.

 „Mintis organizuoti seminarą tėvams kilo perskaičius AdeleFaber ir ElaineMazlish knygą „Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų. Pagalvojau, kad būtų smagu ne tik pačiai  išbandyti siūlomus metodus, bet ir pasidalinti tuo, ką perskaičiau.Tikiu, jog šie mokymai buvo naudingi tėvams, kurie dalyvavo mokymuose, atliko praktines užduotis, vaidybines situacijas“,- sako mokytoja Giedrė.

Kuriantis bendradarbiavimas – sektinas pavyzdys

„Tai išties išskirtinė savaitė. Tiek nuveikta, sužinota. Ačiū visai gimnazijos bendruomenei: mokiniams, jų tėvams, mokytojams. Visiems, kurie prisidėjote. Visi kartu mes galime nuveikti daug. Niekas kitas taip neįkvepia žmogaus kaip sėkmingi pavyzdžiai“,- apibendrindamas savaitės veiklas, dėkodamas kalbėjo gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius.

P. S. Pagrindinės šios savaitės organizatorės  – direktoriaus pavaduotoja Vida Kalmatavičienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danguolė Ovčinikovienė.Taip pat dėkingi organizacijos „Daugų kraštas“ pirmininkei, pradinių klasių mokytojai Raimondai Šilalienei“.

Gitana Ivanauskienė

„Nei tu, nei aš nematome dalykų tokių, kokie jie yra. Mes matome juos tokius, kokie esame patys“.  (HerbCohen)

Nuotraukos mokytojo Raimundo Jomanto


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau straipsnių