Simno gimnazijos mokinių ir mokytojų viešnagė Kroatijoje

 Simno gimnazijos mokinių ir mokytojų viešnagė Kroatijoje

2013 m. spalio mėnesį Simno gimnazijos mokinės Ieva Antanynaitė, Ieva Rogačiūtė, Deimantė Matukaitytė dalyvavo tarptautinio Comenius projekto „WET- Water Europe‘s Treasure“ mokytojų ir mokinių susitikime Kroatijos Vinkovcų miestelio „Bartola Kašiča“ mokykloje.
Mokines lydėjo projekto koordinatorė, anglų k. mokytoja Rasa Ručienė, biologijos mokytoja Rima Pavolienė ir gimnazijos bibliotekininkė Lina Daniulevičienė. Susitikime visų šalių projekto vykdytojai suplanavo bendrą projekto veiklą 2013-2014 metams, aptarė bendros projekto knygos turinį bei apimtį. Šioje knygoje atsispindės Lietuvos, Kipro, Italijos, Vokietijos ir Kroatijos mokinių projektinės veiklos rezultatai. Mokiniai, susipažinę su savo bendraamžiais iš partnerinių mokyklų, naudodami įvairiausias dailės technikas, sukūrė bendrą šaunų paveikslą.
Šio vizito metu ne tik aptarėme projektą, bet ir domėjomės kroatų kultūra, apžiūrėjome miesto ir šalies įžymias vietas. Jau pirmąją dieną, tik atvykusius į mokyklą, mus pasitiko mokyklos direktorė Adriana Cvrkovič-Lasič. Ji supažindino su mokykla, atsakė į visus mums rūpimus klausimus, susijusius su švietimo sistema Kroatijoje. Mokiniai maloniai nustebino surengę įspūdingą koncertą, kuriame grojo įvairiais instrumentais, šoko tautinius šokius, dainavo dainas, suvaidino spektaklį.
Tą pačią dieną susipažinome ir su žymiomis Vinkovcų vietomis. Vinkovcai – miestelis, įsikūręs rytiniame Kroatijos Slavonijos regione, prie Bosuto upės. Apžiūrėję miesto muziejų sužinojome, kad Vinkovcai yra vienas iš seniausių miestų Europoje, o jo teritorijoje buvo nuolat gyvenama net nuo neolito laikų. Vaikščiodami žavėjomės miesto centro pastatų architektūra, miesto aikšte, grįsta akmeninėmis mozaikomis, tačiau slogią nuotaiką kėlė sušaudyti namai, tokiais likę nuo karo su Serbijos sukilėliais dėl nepriklausomybės 1991-1995 metais. Turėjome galimybę apžiūrėti architektūrinius paminklus – šiaurės rytuose esančius miestus-uostus Vukovarą ir Iloką, įsikūrusius prie Dunojaus upės.
Apsilankymas Plitvicės nacionaliniame parke sukėlė ypatingą susižavėjimą. Putojančiomis, išsišakojusiomis kaskadomis iš vieno ežero į kitą šniokštė krištolo skaidrumo vanduo. Grožėjomės 16 Plitvicės baseino ežerų ir vandens kriokliais keliaudami specialiai nutiestais mediniais tilteliais. Ežerai ir kriokliai yra tik maža 300 kvadratinių kilometrų užimančio nacionalinio parko dalelytė. Aplink ežerus ir šaltiniuotus upelius auga spygliuočiai medžiai, paprastieji skroblai, bukų bei eglių mišrieji miškai, kurie tarsi neperžengiama siena iš visų pusių saugo šį nuostabų rojaus kampelį.
Savaitė prabėgo nejučiomis. Vaizdingoji Kroatija ir jos nuoširdūs, draugiški, besišypsantys žmonės paliko neišdildomą įspūdį kiekvieno mūsų širdyse. Džiaugiamės, kad dalyvaudami Mokymosi Visą Gyvenimą programoje, mokytojai ir mokiniai turi galimybę išvykti, pažinti, bendrauti ir tobulėti.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingi už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektą Simno gimnazijoje koordinuojanti anglų kalbos mokytoja Rasa Ručienė


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių