Alytaus r. meno ir sporto m-klos mokytojų šauni išvyka į Trakus

 Alytaus r. meno ir sporto m-klos mokytojų šauni išvyka į Trakus

Tarptautinę mokytojų dieną, norėdami  išlikti novatoriški, išmintingi, kūrybingi, ištikimi naujų žinių ieškotojais ir ieškantys  tobulėjimo. Alytaus raj. Meno ir sporto mokyklos mokytojai išvyko į Trakus. Į  edukacinę išvyką – seminarą ,,Integruotas ugdymas panaudojant edukacines aplinkas – kelias į sėkmingą mokymąsi“.

       Dalyvaudami šioje programoje  mokytojai susipažio su Trakais – senąja Lietuvos sostine, pradėjusia formuotis XIII a. Vartais į Pietryčių Lietuvą. Čia visi atradome ne tik vienintelę Rytų Europoje įspūdingą pilį ežero saloje, bet ir ramybę bei poilsį, plaukiant laivu. Edukacinės išvykos metu visi susipažinome su 7-tajame dešimtmetyje atrestauruotos Trakų Salos pilies centriniuose rūmuose įsikūrusiu istorijos muziejumi. Ypatingą dėmesį pilies muziejaus apžiūros metu skyrėme taikomosios dailės, archeologijos, raštijos, kartografijos tyrinėjimuj. Čia išsiskyrė ir buvusioje iždinėje laikoma numizmatinė monetų lobių ekspozicija bei Domininkonų koplyčioje pristatoma sakralinio meno ekspozicija.

       Edukacinė pažintinė išvyka buvo tęsiama Trakų tradicinių karaimų patiekalų užeigoje „Senoji kibininė“; ten dalyvavome mokomojoje (parodomojoje) kulinarinio paveldo programoje, kurioje kiekvienas  susipažinome su karaimų – mažiausios Lietuvoje gyvenančios tiurkų kilmės tautos paveldu, kur iki šiol išsaugota sava kalba bei religiniai papročiai. Išvykos metu galėjome  apžiūrėti karaimiškosios miesto dalies vadinamos „Mažuoju miestu“ urbanistinius paminklus, tarp jų – Trakų kinesę.

Ši pažintinė programa pagilino mūsų didaktines ir bendrakultūrines kompetencijas,  geresnį savo krašto  pažinimą. Grįžę galėsime paįvairinti pamokų turinį, paskatinti mokinių susidomėjimą bei smalsumą, puoselėti vertybes bei diegti naujoves mokymo/si procese, panaudoti naujas žinias bei suteikti jų panaudojimui platesnį kontekstą.

     Norėdami patobulinti  praktinius gebėjimus, apibendrinti gautą autentišką informaciją, aptarti vizualią medžiagą, kad po to galėtume panaudoti neformaliojo ugdymo procese.  Apsilankėme vaizdingoje vietoje ant Galvės ežero kranto, priešais Trakų pilį. Krantą puošiančiame, vienintėlyje Lietuvos LDK laikus menančiame legendiniame prekybiniame laive Vytinė. Vieta verta dėmesio, besidomintiems krašto istorine praeitimi ir tiesiog poilsiaujantiems, suaugusiems ir vaikams. Tai galimybė praleisti laiką didžiausiame XIX a. Lietuvos vidaus vandenų laive “Vytinė”, kuriame įrengta prekybos istorijos ekspozicija su įdomius faktus atspindinčiais eksponatais.

        Apsilankę “Senojoje kibininėje”, kiekvienas pabandėme pasigaminti pusmėnulio formos pyragėlį. Kibinas yra mėgstamiausias, plačiausiai paplitęs ir labiausiai Lietuvoje mėgstamas karaimų patiekalas. Patys karaimai jį vadina “kybyn”. Tradiciškai tai yra  mielinės tešlos pyragėlis su pjaustytais žalios avienos, ar jautienos įdaru.Taip įdarytas pyragėlis kepamas orkaitėje ant skardos.  Savos gamybos pyragėlis buvo tikrai skaniausias.

      Iki pasimatymo senieji Trakai.


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių