Gydytojų rezidentų lūkesčiai Alytuje – darniai dirbanti komanda ir galimybė tobulėti
„Aš visuomet norėjau padėti žmonėms, o balti chalatai man patiko nuo vaikystės“, – atvirauja Lietuvos sveikatos mokslų universitete rezidentūroje akušeriją-ginekologiją studijuojanti Grėtė J. Jai ir dar trims įvairias medicinos sritis minėtame universitete ir Vilniaus universiteto rezidentūroje studijuojančioms būsimoms gydytojoms Alytaus miesto savivaldybė skyrė finansavimą studijoms apmokėti.
„Prieš ketverius metus Alytaus miesto savivaldybė, siekdama pritraukti trūkstamų sričių gydytojų, ėmėsi netradicinių priemonių – finansuoti rezidentūros studijas. Per tuos kelerius metus finansavome 12-os rezidentų studijas, šiemet finansavimas skirtas dar keturiems rezidentams. Pirmasis rezidentas Alytaus miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigoje pradės dirbti 2024 m., tad per kelerius metus Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės ir Alytaus poliklinikos personalą papildys šeimos gydytojai, anesteziologai, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai, akušeriai ginekologai, dermatovenerologai, endokrinologai, oftalmologai, ortopedai, traumatologai ir radiologai. Tikimės, kad toks gydytojų pritraukimo būdas padės išspręsti ne tik gydytojų trūkumo problemas, bet ir sumažins pacientų eiles pas kai kuriuos medicinos specialistus“, – sako Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė.
Būsimoji akušerė-ginekologė Grėtė: „Gyvenimo ritmas Alytuje – nuostabus“
Lietuvos sveikatos mokslų universitete rezidentūroje akušeriją ir ginekologiją studijuojanti kaunietė Grėtė J. teigė, kad minėtos medicinos srities pasirinkimą lėmė internatūros metu Akušerijos-ginekologijos skyriuje atlikta praktika. Pasak Grėtės, ginekologija – įdomi sritis, o pasirinkimą dirbti Alytuje lėmė noras gyventi mažesniame mieste.
„Gyvenimo ritmas Alytuje yra nuostabus. Darbo sąlygos, anot kolegų, taip pat – puikios“, – sprendimu gyventi ir dirbti Dzūkijos sostinėje džiaugiasi Grėtė ir priduria, jog poliklinikoje ji tikisi rasti puikią tarsi kumštis darniai dirbančią komandą ir kartu su kolegomis nuveikti daug gerų dalykų.
Archeologija ar medicina? Kas lėmė būsimos akušerės-ginekologės Monikos pasirinkimą?
Ateitį su Dzūkijos sostine norėtų sieti ir dar viena būsimoji ginekologė Monika Marcinkevičienė. Juolab, kad šis miestas ir Dzūkijos kraštas jai yra pažįstamas – čia gyvena nemažai Monikos giminaičių. Tiesa, pasilikti gyventi Alytuje Monika pasiryžtų tuo atveju, jei būtų pateisinti tiek jos, tiek ir Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, kurioje ji dirbs baigusi rezidentūrą, lūkesčiai. „Tikiuosi, kad mano darbas šioje medicinos įstaigoje bus naudingas tiek man, tiek ir ligoninei“, – priduria Monika.
„Kai reikėjo rinktis, kur stoti, rinkausi tarp archeologijos ir medicinos, bet medicinos sritis pasirodė daug platesnė, suteikianti kur kas daugiau galimybių, tad tai ir lėmė mano pasirinkimą“, – mintimis apie priimtą sprendimą studijuoti mediciną dalijasi Monika.
Būsimoji dermatovenerologė Aistė tikisi išpildyti savo svajonę
Paklausta, kodėl pasirinko medicinos studijas, dar viena Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rezidentė, būsima dermatovenerologė Aistė Jankevičiūtė teigė, kad jokioje kitoje srityje savęs nematė ir, rodos, viskas savaime taip susidėliojo.
„Manau, kad kiekvienas ieškodamas savęs turi pajausti vidumi, kur jam gera būti. Dermatovenerologija pradėjau domėtis nuo 2 studijų kurso ir atlikus vasaros praktiką Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikoje įsitikinau, kad čia – mano vieta. Mane labiausiai sužavėjo tai, kad oda yra lyg žmogaus organizmo veidrodis. Kiekvienas atvejis yra tarsi naujas iššūkis, kuris motyvuoja mane domėtis ir tobulėti “, – teigia Aistė.
Ji džiaugiasi gavusi finansavimą nemažai kainuojančioms rezidentūros studijoms ir prisipažįsta, kad dirbti ir gyventi Alytuje ji nusprendė dar ir todėl, kad Dzūkijos sostinė yra patogioje geografinėje padėtyje – netoli jos gimtosios Marijampolės. Be to, dirbdama Alytuje ji tikisi išpildyti savo svajonę – dalį savo gyvenimo paskirti miestui, kuriame yra jos pasirinktos medicinos srities specialistų trūkumas.
„Alytaus miesto nepažįstu, tačiau pažįstu keletą alytiškių, o sprendžiant pagal juos, šio miesto žmonės – nuostabūs, tad manau, kad ir miestas – puikus“, – pasirinkimu džiaugiasi Aistė. Ar pasiliks dirbti ir gyventi Dzūkijos sostinėje ji kol kas nežino – viskas priklausys nuo aplinkybių. Po penkerių metų Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje dermatovenerologe pradėsianti dirbti Aistė tikisi, kad darbe vyraus gera atmosfera ir šioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje ji turės galimybę tobulėti bei atnaujinti kai kurių procedūrų teikimą.
Ne tik parama studijoms, bet ir tarnybiniai būstai
Alytaus miesto savivaldybės taryba 2019 m. patvirtino Finansavimo teikimo atvykstantiems į Alytaus miesto savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigas trūkstamos specialybės gydytojams ir rezidentams tvarką.
Joje numatyta, jog prašymą pateikusio rezidento studijoms gali būti skiriama ne daugiau kaip 10 000 eurų kasmetinė stipendija. Tiesa, šia skatinimo priemone pasinaudojęs rezidentas įsipareigoja nuo pirmos darbo dienos įstaigoje, kuriai buvo skirtos lėšos jo studijoms rezidentūroje apmokėti, dirbti ne trumpiau kaip 5 metus (nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti laikotarpis neįskaičiuojamas).
Šiuo metu Alytaus miesto savivaldybė finansuoja 16 rezidentų studijas.
Be rezidentūros studijų finansavimo Alytaus miesto savivaldybė taiko ir kitas skatinimo priemones – skiria tarnybinį būstą ir pirmuosius trejus metus moka kasmetines išmokas gydytojo poreikiams tenkinti. Pastarąja skatinimo priemone iki šiol pasinaudojo septyni trūkstamos specialybės gydytojai.
Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija