Kas gali padėti įveikti stresą?

 Kas gali padėti įveikti stresą?

Stresas yra normali gyvenimo dalis. Mes visi vienu ar kitu metu tai patyrėme. Tačiau kai stresas pradeda daryti akivaizdžią įtaką mūsų savijautai, jis gali pakenkti mūsų sveikatai. Geriausias būdas kovoti su stresu ir jį sumažinti yra užsiimti veikla, kuri leidžia mums jaustis labiau atsipalaidavusiems.

Masažo terapija alfasteps.com yra patikrintas metodas, padedantis kovoti su stresu ir sumažinti jo neigiamą poveikį protui ir kūnui. Įrodyta, kad net 10 minučių masažo terapijos gali suaktyvinti natūralius organizmo laimės hormonus, kurie sumažina tiek fizinę, tiek psichologinę įtampą. Nekontroliuojamas stresas gali susilpninti organizmo imuninę sistemą, todėl esate labiau linkęs susirgti ir netgi gali sukelti reprodukcinių problemų tiek vyrams, tiek moterims.

Kaip masažas mažina stresą

  • Masažas sukelia atsipalaidavimo reakciją.

Masažas skatina kūną nurimti, perkeldamas jį iš padidėjusio nerimo būsenos į ramesnę, atsipalaidavusią būseną. Paprastas prisilietimas ir metodiškas minkymas skatina kūną pasinerti į atsipalaidavimą. Šią emocinę reakciją uždega natūralus organizmo laimės ir atsipalaidavimo hormonas serotoninas. Serotoninas stabilizuoja mūsų nuotaiką ir padeda atlikti pagrindines funkcijas, tokias kaip valgymas, virškinimas ir miegas.

  • Masažas padeda malšinti raumenų įtampą

Kai patiriate stresą, jūsų kūnas nevalingai įsitempia, todėl raumenys įsitempia. Masažo terapijos pagalba raumenys gali grįžti į atsipalaidavusią būseną, palengvindami lėtinį skausmą. Dėl didelės kūno įtampos raumenys gali sutrumpėti, apriboti judesius ir sukelti skausmą. Masažas mažina įtampą didindamas audinių elastingumą ir stimuliuodamas parasimpatinę nervų sistemą. Masažas sumažina kraujospūdį.

Nustatyta, kad masažas pagerina kraujotaką, o tai savo ruožtu padeda sumažinti kraujospūdį. Masažo terapija padeda nuraminti simpatinę nervų sistemą, kuri yra atsakinga už kraujospūdžio pakėlimą kaip atsaką į stresą.

  • Masažas gerina miegą

Kadangi masažas gali tiesiogiai paveikti serotonino gamybą organizme, jis taip pat gali padėti išsiskirti miego hormonui melatoninui. Tiesioginis spaudimas ir manipuliavimas kaklo, pečių, nugaros ir net kojų bei pėdų raumenimis skatina melatonino gamybą. Masažas taip pat sumažina kortizolio – streso hormono – kiekį, kuris gali turėti įtakos miego modeliams. Vietoj jo hormonas dopaminas stabilizuoja jūsų nuotaiką ir padeda sukurti tą atsipalaidavusią būseną, kurios reikia norint gerai užmigti.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau straipsnių