Alytuje gaisre žuvo Vidmantas Karlonas, žinomas kaip „Latvija” važinėjęs Karlsonas

2025 m. gegužės 26 d., apie 12 val., Alytuje, Jazminų g. 46-ojo namo penktojo aukšto bute kilo gaisras.
Apie nelaimę informavo kaimynas, pastebėjęs iš vieno buto rūkstančius dūmus. Pranešėjas taip pat nurodė, kad buto, kuriame kilo gaisras, šeimininkas – 1958 metais gimęs vyras – neatidaro durų.
Į įvykio vietą atskubėjo ugniagesių gelbėtojų, greitosios medicinos pagalbos ir policijos pajėgos.
Ugniagesiams pavyko patekti į degantį butą. Jo viduje buvo rastas nukentėjęs vyras. Deja, išnešus jį ir perdavus medikams, 12 val. 47 min. konstatuota mirtis.
Gaisrui gesinti buvo pasitelktos trys automobilinės cisternos ir automobilinės kopėčios. Gaisras lokalizuotas 12 val. 29 min.
Įvykio aplinkybės tiriamos.
Turimomis žiniomis žuvęs vyriškis tai Vidmantas Karlonas, kadaise Alytuje važinėjęs garsiąja Latvija
Buvo skelbta 2022 10 13
Vidmantas Karlonas – Karlsonas apie diskotekas iš „Latvijos“ ir puoselėjamą daržą
Alytiškis Vidmantas Karlonas dėl savo šmaikštumo ir linksmumo draugų bei pažįstamų vadinamas Karlsonu. Su žmonėmis bendrauja kaip vėjas – lengvai ir paprastai.
Vyresnės kartos žmonės Vidmantą prisimena kaip linksmų plaučių vyrą, garsėjantį grandiozinėmis diskotekomis kaimuose, šokiais bei legendiniu „Latvijos“ autobusiuku Alytuje.

Vidmantas gimė 1958 metais ir augo Terpinių kaime, Alovės seniūnijoje, netoli Venciūnų. Maždaug 1995–1998 m. jis vairavo mikroautobusą „Latvija“, kuriame įrengė tikrą diskoteką ant ratų. Liudininkai pasakoja, kad tuo metu šis autobusas atrodė išties įspūdingai: viduje stovėjo nespalvotas televizorius, kuriame buvo rodomi užsienio muzikos klipai, mirgėjo „švieskės“, o iš išorėje ir viduje skambėjo garsiakalbiai. Atvėrus duris, Vidmantas linksmino autobuso laukiančius keleivius – kvietė lipti vidun arba bent jau neliūdėti. Prieš 27 metus tokia diskoteka buvo tikras įvykis, traukęs alytiškių akį ir ausį.
Dirbti Vidmantas pradėjo vos 18-os. Jį traukė automobilių technika, magnetofonai, šviesos ir garso aparatūra. Apie 1985–1993 m. kartu su draugu jis organizuodavo diskotekas Venciūnų kultūros namuose. Tuomet jos buvo labai populiarios – susirinkdavo net iki 250 žmonių. Šokiai vykdavo net tris dienas per savaitę – penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Kai šokėjai nebetilpo salėje, diskotekos buvo organizuojamos ir aplinkiniuose mažesniuose kaimuose – net Varėnos bei Lazdijų rajonuose.
Vairuodamas sunkvežimį, pravažiuodamas pro miestelius ir kaimus, Vidmantas dažnai užsukdavo į kultūros namus pasiteirauti dėl galimybės organizuoti šokius. Tuo metu diskotekoms reikalingos aparatūros turėjo retas, tad Vidmantas su draugu pasiūlymų turėjo į valias. Įėjimas į diskoteką kainavo tik 50 kapeikų.
Diskotekoms jis ruošdavosi itin atsakingai ir kūrybingai. Tais laikais aparatūros nebuvo lengvai prieinamos, tad reikėjo daug išmonės. Vidmantą galima drąsiai vadinti savamoksliu inžinieriumi – kasdien dirbdamas su technika, jis ją puikiai išmanė. Pavyzdžiui, „Moskvičiaus“ ir „Gaziko“ priekines lempas aptraukdavo spalvotu audiniu arba nudažydavo, iš jų kurdamas vadinamąsias „švieskes“. Šokių salės būdavo puošiamos perkonstruotomis kalėdinių lempučių girliandomis. Muzika skambėdavo iš juostinių magnetofonų, nes kasetiniai tuomet buvo prastos kokybės. Populiariausios grupės – „Modern Talking“, „Bon Jovi“.
Šokius vedė iki 1993 metų, kol vakarėliuose pradėjo dažnėti muštynės, o jaunimas ėmė jų vengti. Tuo pat metu modernėjo ir aparatūra, kurios Vidmantas nebeturėjo.
Jo atmintyje itin ryškiai išlikusi 1988 metų Seiliūnų (Lazdijų r.) diskoteka, kur vyko geriausios diskotekos rinkimai. Keletas didžėjų, tarp jų ir Vidmantas, pakaitomis vedė šokius. Jis pelnė geriausio diskotekos apšvietėjo vardą.
Nuo diskotekų – prie ekskursijų
1993–1994 metais Vidmantas nutarė pradėti privačią keleivių vežimo veiklą. Pirmasis jo autobusas buvo „PAZ“, bet greitai surūdijo. Vėliau turėjo 2–3 „Latvijos“ autobusus. Nors oficialiai jie buvo 12 vietų, Vidmantas sugebėdavo sutalpinti ir 20 keleivių. Pelno iš šios veiklos nesiekė, jam tiesiog patiko bendrauti su žmonėmis.
1998 m. jis įsigijo „Ford Transit“ autobusą, kuriame įrengė spalvotą televizorių. Pradėjo vežti mokinių ekskursijas. Šiuo verslu užsiėmė iki 2008 metų. Vėliau dirbo įvairius darbus, o 2018 m. išėjo į priešlaikinę pensiją.
Vietoj šokių – daržas
Šiandien Vidmantas gyvena Alytuje, Vidzgiryje, prie turgaus. Šalia bažnyčios jis turi nedidelį daržą, kuriame gausiai dera daržovės. Vyras atviras – moterys, kurios taip pat turi daržus netoliese, norėtų, kad jis pasitrauktų. Tačiau Vidmantas atkaklus – augina daržoves ir žiemą jomis sėkmingai maitinasi.
Nors metai bėga, daugelis alytiškių jį vis dar atpažįsta. Vyras per daug nepasikeitė nuo šokių laikų. Ar ilgisi šurmulingo jaunystės gyvenimo? Atsidūsta: „Įdomu dar būtų, technika ištobulėjo, bet poreikio tokio nebėra – ir amžius, ir jėgos jau ne tos.“
6 Komentarai
lengvos jam žemelės
Už gerą straipsnį
Gražiai aprašytas jo gyvenimas Buvo geras žmogus Gaila, galėjo dat gyventi Tesiilsi ramybėje
kas čia taip nurašė kad latvijukė buvo sunkvežimis
Geras ir įdomus žmogus buvo…virtuoziškai valdė.motocikla ( Už planeta sport) , teko garbė būti pervežtam Karlsono, vos į kelnes nepridejau tuomet… ( tai buvo 1978 metai ) AmžinąJam Atelsį ….
Jo, pašėlęs buvo, bet geranoriškas. Gaila, kad taip atsitiko..