Numerio 112 mobiliajai programėlei kurtiesiems – penkeri

 Numerio 112 mobiliajai programėlei kurtiesiems – penkeri

2025 metų liepos 1 dieną sukako penkeri metai, kai Lietuvoje pradėjo veikti specialiai asmenims su klausos negalia skirta numerio 112 mobilioji programėlė. Ji leidžia savarankiškai susisiekti su Bendruoju pagalbos centru ir išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybas.

Nuo programėlės veikimo pradžios gauti ir užregistruoti 883 pranešimai apie pagalbos poreikį. Daugiausia jų perduota policijai – 433, greitosios medicinos pagalbos tarnybai – 369, priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms – 13, o aplinkosaugai – 2. Taip pat vartotojams ne kartą suteiktos konsultacijos, pavyzdžiui, paaiškinta, kur kreiptis dingus elektrai, užsikirtus spynai ar susidūrus su kitomis buitinėmis problemomis.

Užregistruoti pranešimai pagal jų pobūdį

„Mums svarbu, kad kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo savo fizinių galimybių ar kitų aplinkybių, galėtų greitai ir patikimai išsikviesti pagalbą, – sako Bendrojo pagalbos centro Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Stasė Grišinienė, kuruojanti bendradarbiavimą su Lietuvos kurčiųjų draugija ir mobiliosios programėlės veikimą. – Naudojantis programėle aktuali ir tiksli informacija apie įvykį gaunama nedelsiant. Tai padeda užtikrinti operatyvų ir efektyvų tarnybų reagavimą.“

Programėlės vartotojai gali susisiekti su Bendruoju pagalbos centru trimis būdais: vaizdo skambučiu, tekstinėmis žinutėmis arba įprastu balso skambučiu.

Populiariausias yra vaizdo skambutis, nes jis suteikia galimybę bendrauti lietuvių gestų kalba. Bendrajame pagalbos centre kartu su skubios pagalbos skambučių operatoriais visą parą budi ir Lietuvių gestų kalbos vertimo centro vertėjai. Sulaukus vaizdo skambučio jie tarpininkauja ir padeda susikalbėti programėlės vartotojams ir gestų kalbos nemokantiems operatoriams.

Kai pasirenkamas susirašinėjimas žinutėmis, vartotojai gali naudotis programėlėje įdiegtu paveikslėliais iliustruotu pagalbos išsikvietimo vedliu. Tai patogi priemonė, ypač palengvinanti komunikaciją krizinių situacijų metu.

Programėlė turi ir dar vieną svarbų funkcionalumą – naudodama GPS ir kitų jutiklių duomenis, ji gali automatiškai nustatyti pagalbos prašančio vartotojo buvimo vietą.

Pažymėtina, kad mobilioji programėlė ne tik padeda žmonėms su klausos negalia pasirūpinti savimi, bet ir suteikia galimybę iškviesti pagalbą kitiems – artimiesiems ar net nepažįstamiems žmonėms viešose vietose. Tokiu būdu kurtieji aktyviai prisideda prie visuomenės saugumo ir bendruomeniškumo, o taip pat įgyja daugiau pasitikėjimo savimi.

Primename, kad programėlė nemokamai prieinama „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėse. Norint ja naudotis, būtina turėti Lietuvos kurčiųjų draugijos suteiktą autorizacijos kodą.

Vilma Juozevičiūtė, Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams

Tel. + 370 5 239 1915, mob. + 370 618 14047, el. p. vilma.juozeviciute@112.lt

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau straipsnių