Alovės pagrindinės ir Liublino miesto Zespol Nr.10 mokyklos bendras projektas “Supratimas mus vienija”

 Alovės pagrindinės ir Liublino miesto Zespol Nr.10 mokyklos bendras projektas “Supratimas mus vienija”

Alytaus rajono Alovės pagrindinės ir Liublino miesto Zespol Nr.10mokyklos bendras projektas “Supratimas mus vienija”, finansuojams Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo, dviejų šalių jaunimą sutelkė bendrai veiklai. Projekto susitikimas vyko gegužės 19-23 dienomis.

Projekto pagrindiniai tikslai: ugdyti mokinių socialines  kompetencijas,  skatinti draugišką bendradarbiavimą, ieškoti bendrų istorijos sąlyčio taškų, padėti įveikti nusistatymus ir stereotipus vertinant bendrą istoriją ir puoselėjant dabartinius santykius.

Pirmąją susitikimo dieną mokiniai žaidė susipažinimo žaidimus, ėmė interviu vienas iš kito, pristatė savo mokyklas ir pradžiugino vieni kitus dainomis bei šokiais. Vėliau apsilankė Alovės Švč. Trejybės bažnyčioje, klausėsi kunigo Stanislovo Stankevičiaus pasakojimo ir grįžę palygino religines šventes abiejose šalyse.

Įsimintina kelionė į Vilnių, pažintis su senamiesčiu, architektūros ir kultūros paminklais,  daug sužinota apie bendrus Lietuvos ir Lenkijos istorijos sąlyčio taškus, dabartinius Lietuvos sostinės pokyčius.  Projekto dalyviai, dirbdami mišriose grupėse, parengė pateiktis apie Vilnių.

Į projekto veiklą įsitraukė ir Alovės bendruomenė organizuodama edukacinius užsiėmimus: grikinių babkų, bandų kepimą, pynimą iš vytelių, jaunuoliai pasimokė naujų žaidimų, šokių.

Druskininkuose įsikūręs Grūto parkas projekto dalyvius trumpam sugrąžino į sovietinius laikus. Pasakojimai apie žymiausius to meto veikėjus, sovietinių skluptūrų keistenybės, jų dydis, negirdėtos sovietinės melodijos – visa tai jaunimui nežinoma sena praeitis.

Lenkaičiai ir lietuvaičiai nuolat bendravo ir dirbo porose, mišriose grupėse, tobulino anglų kalbos  žinias, taip pat mokėsi trumpų lietuviškų ir lenkiškų posakių.

 Paskutinę susitikimo dieną mokiniai galėjo kurti lietuviškus ir lenkiškus dialogus, pristatyti Vilniaus patrauklumą, parašyti savo draugų geriausius būdo bruožus. Kiekvieną dieną grupės dalyviai „matuodavosi“ savo jausmus pažymėdami juos jausmų termometruose, kurie rodė vis labiau kylančią „temperatūrą“.

Alovės pagrindinės mokyklos direktorius Juozas Navickas, mokytojai ir mokiniai rūpinosi, kad svečiai jaustųsi kaip namie. Projekto dalyviai patobulino savo socialines ir lingvistines kompetencijas, įveikė nusistatymus ir stereotipus vertinant bendrą istoriją ir puoselėjant dabartinius santykius.

 

Alma Bulovienė

Projekto vadovė,

Alovės pagrindinės mokyklos

anglų kalbos mokytoja

 


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių