Alytiškis Gintautas Janulevičius veda renginius, vestuves: „Ir ministras, ir traktoristas – man vienodas svečias“

 Alytiškis Gintautas Janulevičius veda renginius, vestuves: „Ir ministras, ir traktoristas – man vienodas svečias“

Gintautas Janulevičius  išmaišė Lietuvą nuo Palangos iki Zarasų, nuo Utenos ir savo gimtojo Dzūkijos krašto tam, kad linksmintų ir šventę dovanotų kitiems. Savaitgaliais jis pastovus renginių vedėjas ir dainininkas. Išėjęs į VRM pensiją vyras ir toliau aktyviai dalyvauja kultūrinėje veikloje, koncertuoja grupėje „Vaje“ ir veda renginius. Laisvo laiko turi mažai, nes jį dar skiria ir visuomeninei veiklai. Pokalbis su G. Janulevičiumi. 

G. Janulevičius kilęs iš Gudelių seniūnijos Marijampolės rajono. Jaunystėje turėjo hobį, kurį, jeigu galimybės leistų, puoselėtų ir dabar. Tai – aviacija.  „Iki kariuomenės dalyvavau Alytaus aviacijos klubo veikloje. Mokėjau skristi sklandytuvu, lėktuvu“, – sako pašnekovas. Skraidymo mokslus tęsė ir grįžęs iš kariuomenės. Nesiekė aviacijos aukštumų, bet savo norą mokėti skraidyti, išpildė. Aviacijos klubo veikloje dalyvavo iki 2000 metų. „Kuomet šis malonumas pasidarė brangus, teko jo atsisakyti“, – atvirauja ilgametis Alytaus aviacijos klubo narys Gintautas.

Posūkis į kultūrą

Kuomet 1976 metais Daugirdų kaime buvo pastatyti kultūros namai, jis pradėjo muzikuoti. „Buvo sukurtas kaimo estradinis ansamblis, kapela. Grojau mušamaisiais. Grįžęs iš kariuomenės prisijungiau prie Alytaus „Dainavos“ ansamblio, ten mušiau būgnus. Taip pat muzikavau RMC (Alytaus eksperimentinio namų statybos kombinato remonto mechaninio cecho)  kapeloje“, – sako G. Janulevičius. Dirbdamas kultūrinį darbą, vyras ir filmavo, ir fotografavo. 1983 m. įsidarbino Alytaus priešgaisrinėje tarnyboje, kurioje išdirbo 24 metus. „Pradėjau nuo eilinio ugniagesio, o baigiau – pamainos vadovo pareigose“, – tęsė pašnekovas.

Renginių vedėjas

Gintautas turi gerą iškalbą, humoro jausmą, moka bendrauti, yra nuoširdus, tad dar būdamas vaiku, nuo 1976 m.  pradėjo veiklą vestuvėse. „Pirmose vestuvėse dar paauglį pasodino muzikantai kampe ir liepė groti būgnais“, – prisimena Gintautas. O kiek vestuvių grota, vesta, fotografuota, filmuota? Vyras atsidūsta: „Daug“, ir tęsia, kad tikrai daugiau nei 1000. „Galima parašyti gražią knygą apie patirtus nuotykius ir įvykius vestuvėse“, – šypsosi pašnekovas.

Vyras ilgą laiką koncertavo ansamblyje „Šypsena“, taip pat „Butrimiškių kaimo kapeloje“. Gintautas vardija jam talkinusius ir dabar dar vis prisijungiančios prie įdomios veiklos kolegas: Robertas Slavėnas (AtA), Antanas ir Mindaugas Morkeliūnai, Arūnas Armonas, Romas Bubnys. „Su simniškiu Robertu kartu įrašėme legendinę dainą „Kampelis širdžiai brangus“, sulaukusią youtube video kanale 800 tūkst. peržiūrų“, – tęsė pašnekovas. Prie dūšios jam liaudies muzika ir dainos. Visa muzika graži, bet visų dainų pobūviuose neišdainuosi. „Vedant renginius, reikia lankstumo ir meilės darbui. Neskirstyti žmonių nei pagal pareigas, nei pagal politines pažiūras. Ir ministras, ir traktoristas – man tikrai vienodas svečias“, – rėžia G. Janulevičius. Jis pasiilgsta tikrų vestuvių, kuriose viskas vyksta nuo dūšios. „Žmonės uždainuoja ir visas stalas linguoja, net skausmas praeina. Tokia šventė man didelis džiaugsmas. Niekados nereikia laikyti savęs aukščiau kitų. Jeigu nedirbi nuo dūšios – žmogus tai iš karto jaučia. Jeigu tavo darbe nėra cinkelio – tai irgi jaučiama“, – apie savo darbą kalba pašnekovas. „Metai turi 53 savaites. Buvo tokių metų, kai 48 savaitgalius grojome“, – atvirauja G. Janulevičius.

Koncertuoja kur kviečia

 „Ir dabar su kolega Romu Bubniu važiuojame visur, kur tik kviečia vesti renginius, koncertuoti. Net ir į tolimiausią Lietuvos kampelį, koks skirtumas“, – tvirtina pašnekovas. Jis ne viską matuoja pinigais, dažnai užsiima ir visuomenine veikla. Padeda Mergalaukio kaimo bendruomenei, jeigu tik reikia ką linksmesnio sugalvoti. Neseniai vyras su kolega koncertavo Simno Onutėms. Taip pat netrukus vyks  Alovės armonikierių festivalis! Ir ten tradiciškai reiks vesti renginį, šposinti. „Šis šalies armonikierių suvažiavimas man toks mielas širdžiai, (sugalvotas su Ramune Miškauskiene), kad iš tolo tą vakarą atsisakiau visų užsakymų! – sako dažnai nemokamai prie renginių įgyvendinimo prisidedantis G. Janulevičius.

„Žmonės jaučia atsidavimą muzikai, geranoriškumą, todėl visada yra užsakymų, padėkų, šypsenų. Pasitaiko vienas, kitas piktas komentaras, normalu“, – atvirauja renginių vedėjas ir muzikantas, bet dėl jų nepyksta. Gintautas neišsigąsta jeigu ir elektra dingsta. Seno sukirpimo muzikantai moka ir iš tokios situacijos išsisukti: groja ir dainuoja prie žvakių šviesos gyvai.  Apie 20 metų G. Janulevičius dalyvavo humoro  grupės „Sprigtas“ veikloje. „Ypatingą pagarbą už scenos pamokas jaučiu Irenai ir Juozui (AtA) Abromavičiams. Buvo garbė dirbti su Vytautu Puzu, Romualdu Maksimavičiumi. Nuostabūs žmonės, ne viena kūrybinės stovykla buvo kartu su jais  trankiai praleista“, – tęsia muzikantas.

Dėkingas šeimai

Gintautas Janulevičius už pasiekimus ir sėkmes gyvenime labiausiai yra dėkingas žmonai Ramutei ir sūnui Aringui su žmona Kristina. Kad jie padėjo ir ne kartą protingai patarė. „Ačiū jiems, kad  jie iškentė mane ir dar vis kenčia!” – linksmai atsidūsta visko matęs vyriškis.

Palinkėjimas

Pasak Gintauto, visą laiką žmogus turi turėti svajonę padaryti kitiems gero. „bet svarbiausia, kad tos svajonės nesibaigtų.  Jos gyvenimui suteikia visai kitų spalvų ir tikslų. O visa ko pagrindas – sveikata. Linkiu, kad visi būtų sveiki, neskirstytų vieni kitų į gerus ir blogus. Reikalui esant, ištiestų pagalbos ranką, nusišypsotų. Tai ir yra gyvenimo prasmė. Tuomet viskas bus gerai“, –  įsitikinęs pašnekovas. Ir pabaigai linksmasis šposininkas Gintautas sumeta:

Ot gyvenimas, ot dienos

Keliamės ir klumpam

Su viena jisai prasmingas

Su visom per trumpas.

Danielius Jakubavičius

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių