Alytiškiui Gediminui Jakaičiui šokiai padeda išsitiesti, atsilošti ir pasijusti jaunesniam

 Alytiškiui Gediminui Jakaičiui šokiai padeda išsitiesti, atsilošti ir pasijusti jaunesniam

Sausio 1-ąją 78-ąjį gimtadienį paminėjo alytiškis Gediminas Jakaitis, aktyvus Alytaus senjorų naktišokių dalyvis.

Žiemą, kaip pats sako, šiek tiek ramesnis metas – adventas, Gavėnia, o ir kartu su žmona Birute laikomasi religinių įsipareigojimų, tad nebėra tokio šėlsmo kaip anksčiau. Visgi, Gediminas lieka aktyvus ir nenustoja džiaugtis gyvenimu. Pasinaudojęs proga, nusprendžiau su juo pasikalbėti apie jo veiklą ir energiją, kuri jį veda pirmyn.

– Sveikinu Jus, Gediminai, su neseniai per Naujuosius atšvęstu gražiu gimtadieniu! Linkėdamas gerų ateinančių metų, noriu paklausti: iš kur tiek energijos šokiams ir visiems renginiams?
– Ačiū, ačiū. Gimtadieniai ateina ir praeina, tačiau smagu, kad mano metų skaičiavimas prasideda nuo Naujųjų. Atrodo, energijos tada ir daugiau. Nors kasdienybės našta slegia, per šokius stengiuosi išsitiesti, vos ne atsilošti – juk negaliu atrodyti kaip senukas! Energiją, matyt, atsinešiau iš Suvalkijos lygumų.

– Papasakokite plačiau: kur gimėte, mokėtės?
– Gimiau 1947 m. sausio 1 d. Tarpučių kaime, Šakių rajone. Pradinę mokyklą lankiau Tarpučiuose, o vėliau baigiau 8 klases Kudirkos Naumiestyje. Kadangi troškau naujovių, pasirinkau tuomet labai populiarią mechanizatoriaus ir vairuotojo specialybę, todėl išvykau į Šlapaberžės profesinę mokyklą Kėdainių rajone – net Nemuną kirtau. 1966–1969 m. atlikau karinę tarnybą Saratovo srityje. Grįžęs į Šakių rajoną, susipažinau su būsima žmona Birute (Ona). Kadangi Suvalkijoje jaunimui buvo sunku kurtis, 1973 m. persikėlėme į Alytų, kur įsidarbinau ENSK (eksperimentiniame namų statybos kombinate). Keičiantis santvarkoms, dešimt metų dirbau taksistu, o nuo 1998 m. iki pensijos vairavau tralą įmonėje „Alkesta“.

– Visa gyvenimą vairavote daug ir daug matėte?
– Taip, patyriau daug nuotykių – tiek linksmų, tiek liūdnų.

– O kaip šokiai atsirado Jūsų gyvenime?
– Viskas atėjo natūraliai. Kartu su žmona, būdami pensijoje, pradėjome lankytis Alytaus miesto ir rajono renginiuose. Susipažinome su kitais entuziastais, pradėjome kartu šokti, smagiai leisti laiką. Taip įsitraukėme, kad atrodo tik ir sekame, kur ir kada vyks vieši renginiai ir šokiai.

Šokių video:

– Bet žiemą jūsų aktyvumas mažesnis?
– Taip, žiemą tampame ramesni, laikomės katalikiškų vertybių. Tuo metu šiek tiek aptingsti, mažiau domiesi renginiais. Bet pavasariop vėl įsibėgėjame!

– Ką Jums reiškia šokiai?
– Sveikatą! Šokant dirba visi raumenys, gerėja koordinacija, laikysena. Kam bėgioti miškais ar kalnais, jei tą patį galima pasiekti šokiuose? Juk išprakaitavimas toks pat!

– Pastebėjau, kad nevengiate viešumo – tiek šokdami, tiek kalbinami manęs – Danielius.net?
– O ko bijoti? Smagu, kai mus parodo, kai kalba apie tai, kad dar esame linksmi, žvalūs. Mūsų daugiabučio namo kaimynai net apgailestauja, kad neberodomi populiarūs šokiai Medvilnės rūmuose (Alytaus kultūros centre). Jie prieš tai džiaugdavosi tiesioginėmis transliacijomis, o ir žiūrovų susirinkdavo daug daugiau nei dabar. Nesutinku su miesto valdžios ir kultūros centro sprendimu uždrausti šokių filmavimus – kas nenori, kad juos rodytų, tegul tiesiog neina!

– Kokias svajones turite su žmona?
– Gyventi kuo ilgiau! O gyvenant ilgai, spėsime dar daugiau – ir, žinoma, tuo pačiu dar daugiau šoksime.

Linkime sėkmės.

Danielius Jakubavičius

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau straipsnių