Bendrovių deklaruojamas poilsiautojų mažėjimas Druskininkuose stebėtinai padidėja tikrinimų metu

 Bendrovių deklaruojamas poilsiautojų mažėjimas Druskininkuose stebėtinai padidėja tikrinimų metu

2015 m. rugsėjo 28 d., Alytus, Kaunas. Alytaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad vasarą Alytaus ir Kauno AVMI aktyviau stebėjo bei kontroliavo apgyvendinimo paslaugas teikiančius asmenis Druskininkuose. Daugelis verslą vykdo sąžiningai, tačiau kai kurie verslininkai vengia įregistruoti veiklos vykdymo vietas, nedeklaruoja visų gautų pajamų, neteisingai apskaičiuoja ir deklaruoja pridėtinės vertės, pelno mokesčius. VMI dėmesio sulaukę mokesčių mokėtojai papildomai deklaravo per 25 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Alytaus AVMI, išanalizavusi turimą bei viešą informaciją apie apgyvendinimo paslaugų sektoriaus veiklą, pastebėjo, kad kai kurios bendrovės 2015 m., lyginant su 2014 m. tuo pačiu laikotarpiu, oficialiai deklaravo sumenkusias pajamas, minimalų ar mažesnį vidutinį darbo užmokestį, mažėjančius klientų srautus.  Siekiant įvertinti apskaitomų pajamų realumą, Kauno AVMI atrinko ir patikrino per 20 daugiausia įtarimų sukėlusių Druskininkuose veikiančių įmonių.

„Patikrinę vieno viešbučio restorano elektroninio kasos aparato juostas ir ataskaitas, Kauno AVMI specialistai nustatė, kad periodiškai maistas ir gėrimai restorane pardavinėti veltui – su 100 proc. nuolaida. Iš viso savus klientus neva nemokamai per pusantrų metų restoranas aptarnavo už daugiau kaip 10 tūkst. eurų. Įmonė už galimai savoms reikmėms suvartotas prekes sumokėtą PVM „paskaičiuodavo“ sau ir taip susimažino mokėtiną į biudžetą PVM, nors pati pajamų už šiuos pirkimus negavo, – teigia Kauno AVMI Kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė.

Pasak L. Brazlauskienės, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriai kol kas išlieka vieni rizikingiausių. Patikrinimų metu VMI specialistai atliko kontrolinius paslaugų užsakymus, kurių metu atskleidė pažeidimų: keletu atvejų mokesčių mokėtojai neapskaitė pajamų ir kvito inspektoriai nesulaukė, neretai kasoje esanti pinigų suma nesutapo su apskaičiuota kasos aparatu, trūko prekių įsigijimo dokumentų, nustatė ir nelegaliai dirbančią padavėją. Abejonių sukėlė ir bendrovių deklaruojamas užimtumas – tikrinant bendrovėms klientų netrūko, apgyvendintų kambarių dažniausiai rado daugiau kaip pusę, nors pagal birželio – liepos mėnesiais tikrintų bendrovių pateiktus duomenis užimtumas vidutiniškai siekė vos apie 20 procentų.

„Alytaus AVMI nustatė, kad kai kurie gyventojai, vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ar pažyma, deklaravo mažiau pajamų negu realiai gavo, pavyzdžiui, neįtraukė avansų, gautų iš paslaugų atsisakiusių klientų. Kitas dažnas pažeidimas – apgyvendinimo paslaugas gyventojai teikė neįregistruotose veiklavietėse, kaip antai, mokesčių mokėtojas verslo liudijime nurodė, jog veiklą vykdys trimis adresais, o pokalbio metu paaiškėjo, kad užmojai buvo daug didesni – dirbo dešimtyje veiklaviečių“, – sako Alytaus AVMI Mokestinių prievolių skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilija Vasiliauskienė.  

Pažymėtina, kad jeigu gyventojai įsigyja apgyvendinimo užsakymo internetu paslaugas iš užsienio asmens, pvz. Nyderlandų kompanijoswww.booking.com, jiems kas mėnesį privalu apskaičiuoti PVM mokėtoju neįregistruoto asmens mokėtino PVM apyskaitą  (FR0608 forma) ir sumokėti pardavimo PVM.

Alytaus AVMI primena, kad gyventojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių