Darbą pradėjo nauja Alytaus rajono rinkimų komisijos pirmininkė Nijolė Vagnorienė

 Darbą pradėjo nauja Alytaus rajono rinkimų komisijos pirmininkė Nijolė Vagnorienė

Vasario 9 d. darbą pradėjo savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkai. Alytaus rajono savivaldybės rinkimų komisijai vadovaus Nijolė Vagnorienė.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 2024 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis, kartu nustatydama, kad jos dirbs organizuodamos Referendumą dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo ir birželio 9 d. rinkimus į Europos Parlamentą.

Savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkų pasižadėjimų ceremonija vyko Lietuvos Respublikos Seime.

„Savo darbe vadovaujuosi principinėmis vertybėmis – sąžiningai, atvirai ir garbingai atlikti savo pareigas. Ne išimtis ir būnant Alytaus rajono rinkimų komisijos pirmininke. To paties linkiu ir visiems netrukus Lietuvos valstybei prisieksiantiems Alytaus rajono rinkimų komisijos nariams“, –  sakė N. Vagnorienė.

N. Vagnorienė turi didelę patirtį įvairiose pareigose organizuojant rinkimus laikotarpiu nuo 2002 metų iki dabar – teko eiti ir Alytaus rajono rinkimų komisijos pirmininkės pareigas.

Tą pačią dieną vyko mokymai, kurių metu VRK atstovai supažindino savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkus su artėjančių rinkimų organizavimo procedūromis, darbo su VRK informacine sistema pagrindais, rinkimų komisijų finansų tvarkymo aktualijomis, skundų, tyrimų ir politinės reklamos stebėsenos aspektais, antikorupcinio elgesio standartais, asmens duomenų tvarkymu rinkimuose, balsavimo patalpų pritaikymu asmenims su negalia, informacijos viešinimo apie rinkimus klausimais ir VRK nuotolinių mokymų platforma.

Likusieji komisijų nariai rašytinius pasižadėjimus savo savivaldybėse turės duoti per 15 dienų nuo VRK sprendimo, kuriuo patvirtinta savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis, įsigaliojimo dienos arba ne vėliau kaip iki vasario 21 dienos.

Savivaldybių rinkimų komisijas VRK sudarė iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus ir VRK informacija

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių