Dziudo treneris Zenonas Vencevičius sako, kad sporto ateitis – stiprūs klubai

 Dziudo treneris Zenonas Vencevičius sako,  kad sporto ateitis – stiprūs klubai

68-erių metų Zenonas Vencevičius dirba asmeniniu dziudo treneriu ir siekia įrodyti, kad dirbant privačiai galima pasiekti daug geresnių rezultatų nei „kolchoze“. Būti paklusniam, ne jo prigimčiai.  Pasak Zenono, valdiškai galima ir nedirbti, užtenka tik popierius susitvarkyti. Bet toks kelias ne jam. Jis pastebi, kad Latvijos ir Estijos sportininkai pranašesni už mūsiškius, nes tose šalyse stiprus klubinis sportas.

Z. Vencevičius nuo 1990 metų vadovauja įkurtam dziudo klubui. Dabar patalpas treniruotėms nuomojasi  iš Alytaus Sporto mokyklos, kurias prižiūri, remontuoja. Pasak jo, lyderių niekas nemėgsta, nes klubai gali sugriauti sporto mokyklų veiklą. Zenonas įsitikinęs, kad planuojama parduoti Alytaus Sporto mokyklą, dokumentai tam jau paruošti. Vyras pyksta ant Alytaus miesto valdžios, kuri, jo manymu veikia taip, kad sporto mokykla būtų parduota.

Išugdė čempionus

Zenonas gimė Laukinčių kaime, Miroslavo seniūnijoje, Alytaus rajone. „Buvau drūtas kaimo vaikas, stojau  į pedagoginį institutą, studijavau geografiją-kūno kultūrą. Pagal savo fizinius duomenis pasirinkau dziudo specialybę“, – sako pašnekovas.  Baigęs mokslus jis pasirinko treniruoti vaikus. Pasak jo, 1989, kuomet pradėjo dirbti, treniruojamų mokinių Alytuje buvo daugiau negu jam priklausė – apie 150.  „Tada dirbti su vaikais buvo įdomu, nes vaikams buvo viskas žingeidu. Pati sporto šaka buvo nauja, kilusi iš Japonijos. Daug japoniškų ritualų turėjome. Taip pat dziudo populiarino rodomi filmai su Vandamu, Stalone“, – prisiminė pašnekovas. Jis vaikus į treniruotes Alytuje atsiveždavo iš Alovės, Miroslavo.

Z. Vencevičius su savo sportininkais aplankė 48 pasaulio šalis. Treneris stengiasi, kad vaikai kuo daugiau sportuotų, pamatytų. Per visą trenerio karjerą treniravo apie 8000 vaikų. Kasmet Dauguose organizuoja stovyklas. Ne išimtis ir šie metai. Jau 33-oji dziudo stovykla vyks šį birželį.  Džiaugiasi bendradarbiavimu su sportininkais iš Japonijos. „Jiems patiko mūsų darbas, perspektyvos“, – sako Zenonas.  Pasak trenerio, japonai – stiprūs žaidėjai, laimi pusė pasaulio aukso medalių. Zenonas išugdė jaunimo čempionus: Alių Bračiulį – Europos jaunimo festivalio čempioną, Aldą Baranauską, kuris 1992 m. Europos čempionate Jeruzalėje užėmė 1 vietą.

Nusivylęs sporto perspektyvomis

„Mane buvę mokiniai sveikinasi. Kartais aš būnu pamiršęs juos, o jie manęs – ne“, – tęsė Z. Vencevičius.  Deja, treneris Lietuvoje mato liūdną dziudo ateitį. „Skilimas, suirutė. Viskas per gobšumą, ne kultūrą. Tas pats ir Alytuje. Esame duobėje“, – kalbėjo pašnekovas. Šiuo metu jis treniruoja apie 30 mokinių. Zenoną šiurpina ir mokinių kultūra, jų abejingumas, nemandagumas. O viskas prasideda nuo praprasto pasisveikinimo, kurį mokiniai jau pamiršo. „Pas mus dziudo kodekse mandagumas – pirmoje vietoje. O nuo to prasideda ir visos tautos kultūra“, – įsitikinęs pašnekovas. Pasak jo, žmonės skundžiasi, kad Alytuje trūksta renginių, bet juk bažnyčios tuščios! Jis mokinius moko ne tik dziudo paslapčių, bet ir nuoširdumo, kuklumo.

Treneriui linkiu stiprybės ir sveikatos.

Danielius Jakubavičius

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių