Integruota butrimoniškių muzikos ir pilietiškumo pamoka – roko operos ,,Priesaika“ peržiūra Birštone (foto)

 Integruota butrimoniškių muzikos ir pilietiškumo pamoka – roko operos ,,Priesaika“ peržiūra Birštone (foto)

Saulėtą spalio 24 d. popietę Butrimonių gimnazijos 7 ir I g klasių mokiniai vyko į Birštoną. Išvykos tikslas – roko operos ,,Priesaika“ peržiūra Birštono kultūros centre (pasinaudojome Kultūros paso programa). Operą atliko roko grupė ,,Thundertale“, solistai Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas, Sandra Lebrikaitė.

„Priesaika“ – tai kūrinys apie tikrus žmones, jų gyvenimą, likimus, apie tai, kas dovanojo mums laisvę ir Tėvynės nepriklausomybę. Pagrindinė kūrinio tema – priesaika – ryžto, ištikimybės, kovos ir pasiaukojimo simbolis. Ją davęs partizanas negalėdavo pasiduoti į nelaisvę su ginklu rankoje, sava valia pasitraukti iš kovos. Mokytojas, kunigas, studentas, ryšininkė – šie personažai iš naujo leido pažinti partizanus, kurie nuoširdžiai tikėjo, jog jų kova nebus beprasmė.

Roko muzikantai ir operos solistai papasakojo dramatišką istoriją apie partizanus, kurie pokario metais paliko gimtuosius namus ir pasitraukė į mišką, kad ten slapstydamiesi galėtų kovoti už Tėvynės laisvę. Jie taip pat mylėjo, buvo jautrūs skausmui ir liūdesiui, buvo kupini vilties, bet nuo kitų skyrėsi tuo, kad turėjo savo gyvenime ypač kilnų tikslą. Šis jausmingas pasakojimas dar kartą priminė, kad turime ilgą, kupiną pavojų, nepamirštamą istoriją, už kurią sumokėta gyvybės kaina. Jaudinanti muzika palietė kiekvieno žiūrovo širdį, todėl po kiekvienos nuskambėjusios baladės aidėjo plojimai.

Po pasirodymo atlikėjai mielai bendravo, fotografavosi su mokiniais. O Liudas Mikalauskas kvietė jaunimą rūpintis Lietuva taip, kaip ji rūpėjo pokariu gyvenusiems žmonėms. Tai buvo puiki, jausminga muzikos ir pilietiškumo pamoka. Po koncerto lydimi mokytojų: Neringos Valvonienės, Vilmos Mielaikienės bei Dalios Adžgauskienės mokiniai pasivaikščiojo Nemuno pakrante bei gražiai sutvarkytais parkų takais, išbandė gausybę treniruoklių.

Butrimonių gimnazijos informacija


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių